Powstanie kolejny film o Hellboyu. Tym razem ma być "folkowym horrorem"

21.02.2023 12:09
Powstanie kolejny film o Hellboyu. Tym razem ma być "folkowym horrorem" Fot. Mark Rogers/Capital Pictures/East News

Guillermo del Toro i Ron Perlman próbowali - dostali dwie szanse, a ich wizja zarobiła po prostu za mało pieniędzy. Próbował też David Harbour, ale film z 2019 roku był katastrofą finansową i artystyczną.

Hellboy doczeka się kolejnego filmu aktorskiego

Teraz pojawiły się wieści, że swoją szansę dostanie również Brian Taylor, który w przeszłości zrealizował filmy "Adrenalina" z Jasonem Stathamem, czy "Ghost Rider 2" z Nicholasem Cage'em w roli głównej. 

Polecamy

Reżyser potwierdził w niedawnej rozmowie, że jego "Hellboy: The Crooked Man", jak wstępnie jest zatytułowany film, ma się bardziej skupiać na mrocznej atmosferze horroru, niż scenach akcji i eksplozjach. Jak opowiedział Colliderowi:

Zaproponowałem wytwórni ostry folkowy horror dla dorosłych i miałem szczęście, bo są fanami tego gatunku. Ustaliliśmy też dość szybko, że tworzenie czegoś "tylko dla dorosłych" po to, by szokować, jest bezsensowne. Ale oryginalny materiał jest mroczny, straszny, brutalny i dorosły, więc chcemy to przekazać bez żadnych ograniczeń.
Polecamy

Jego bohater ma być natomiast bardziej detektywem rozwiązującym niepokojące i nienaturalne zagadki, niż wojownikiem, a wszystko oczywiście będzie podane w formie produkcji dla dorosłych:

Uwielbiam postać Hellboya, a moim ulubionym wątkiem jest ten z serii "The Crooked Man". Guillermo zrobił ogromne kosmiczne opery mydlane, przepełnione cudami i baśniami, ale oryginalne komiksy często miały zupełnie inny klimat. Zwłaszcza te o młodszym bohaterze, które opowiadały o jego detektywistycznej działalności pod koniec lat 50. Więcej horroru, mniej baśni. Samotny wilk w środku nocy. To jest moja ulubiona wersja tej postaci i to jest coś, co chce zrobić w swoim filmie. To przy okazji coś, czego jeszcze nie widzieliśmy na ekranie.

Taylor potwierdził również, że twórca oryginalnych komiksów Mike Mignola ma napisać scenariusz z Christopherem Goldenem. To dla twórców ważne, ponieważ będą mogli opowiedzieć nową historię, oddającą hołd przeszłości, dzięki temu nie będą dosłownie adaptowali oryginału. Zdjęcia do nowego "Hellboya" mają ruszyć jeszcze w 2023 roku, ale data premiery jest na razie nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.