TOP 17: Najlepsze filmy, w których zagrał Robert De Niro

20.03.2019
Aktualizacja: 22.01.2020 12:36
najlepsze filmy z Robertem De Niro|undefined Fot. : materiały prasowe

Robert De Niro zagrał w wielu kultowych filmach. Przedstawiamy Wam najlepsze produkcje, w których wystąpił ten amerykański aktor.

Robert De Niro ma na swoim koncie ponad 100 ról filmowych, a większość z nich zapisała się na kartach historii kinematografii. Produkcje, w których aktor wziął udział zarobiły ponad 2 miliardy dolarów, co czyni De Niro jednym z bardziej dochodowych aktorów w Hollywood. Nie ma co się dziwić, bo prawie wszystkie dzieła z jego udziałem okazują się strzałem w dziesiątkę, a samo nazwisko aktora na plakacie promocyjnym przyciąga tłumy widzów na sale kinowe.

W 1973 roku Robert De Niro poznał Martina Scorsese na planie "Ulic nędzy". Do teraz aktor przyjaźni się z twórcą i bardzo często z nim współpracuje. Rok później nadszedł czas na wcielenie się w rolę młodego Vita Corleone w filmie "Ojciec Chrzestny II" Francisa Coppoli. Dzięki temu Robert De Niro został laureatem Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

Top 17: Najlepsze filmy, w których zagrał Robert De Niro

Przeczytaj także

Roberta De Niro ciężko nie lubić. Najczęściej wciela się w gangstera włoskiego pochodzenia. W 2004 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji amerykanin miał otrzymać włoskie obywatelstwo, ale sprzeciwiła się temu organizacja Sons of Italy, która zaprotestowała i stwierdziła, że aktor zniszczył wizerunek Włochów i Amerykanów włoskiego pochodzenia właśnie przez to, że najczęściej wciela się w gangsterów.

1. "Ojciec Chrzestny II" reż. Francis Ford Coppola (1974)

Za rolę w tym filmie Robert De Niro otrzymał Oscara. Aktor wcielił się w rolę młodego Vita Corleone. Pierwsza część filmu "Ojciec Chrzestny II" jest pewnego rodzaju prequelem i skupia się na młodości ojca mafii i na tym, w jaki sposób doszedł do władzy.

2. "Chłopcy z ferajny" reż. Martin Scorsese (1990)

Robert De Niro zagrał szanowanego mafijnego gangstera, Jimmy'ego Conwaya, który opiekuje się kilkunastoletnim Henrym. Chłopiec jest zafascynowany lokalną mafią i pragnie być taki, jak jego opiekun. Marzy o pieniądzach, szacunku i przyjaźni. "Chłopcy z ferajny" należy do klasyki kina gangsterskiego.

3. "Uśpieni" reż. Barry Levinson (1996)

Historia czterech chłopców, którzy w wyniku błędnych decyzji, trafiają do poprawczaka o zaostrzonym rygorze. Ojciec Bobby walczy o czwórkę przyjaciół i pomaga im, jak tylko może.  Chłopcy wpadają w ręce zwyrodniałych i perwersyjnych strażników, których zapamiętają na całe życie. Robert De Niro wcielił się w rolę księdza.

4. "Przebudzenia" reż. Penny Marshall (1990)

W filmie zagrali Robert De Niro i Robin Williams. Pierwszy aktor wcielił się w rolę pacjenta, a drugi w lekarza, który podaje mężczyźnie w śpiączce lek nowej generacji. Ku zdziwieniu wszystkich, pacjent powoli wybudza się ze śpiączki.

5. "Taksówkarz" reż. Martin Scorsese (1976)

Kultowy film z Robertem De Niro w roli głównej, który wcielił się w tytułowego taksówkarza. Pewnego razu mężczyzna kursuje po ulicach Nowego Jorku i dochodzi do wniosku, że musi pozbyć się "robactwa" w mieście.

6. "Dawno temu w Ameryce" reż. Sergio Leone (1984)

Kolejna gangsterska produkcja, w której De Niro zagrał mafiozo. Film obrazuje dorastania i życie wśród lokalnej mafii. Produkcja jest opowieścią o przemocy i brutalności w gangsterskim świecie.

7. "Gorączka" reż. Michael Mann (1995)

Robert De Niro ponownie jako bezwzględny gangster, który jest poszukiwany przez policję. Razem ze swoimi kumplami organizują napad na furgonetkę, która przewozi obligacje. Wszystko przebiega zgodnie z planem, do czasu, kiedy jeden ze złodziejaszków morduje trzech strażników. Sprawę musi rozwiązać detektyw - w tej roli Al Pacino.

8. "Wściekły byk" reż. Martin Scorsese (1980)

Martin Scorsese i Robert De Niro to duet, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. W tym filmie aktor zagrał zawodowego boksera, który był mistrzem w swojej kategorii, ale odznaczał się brutalnością i niespotykaną wolą walki.

9. "Jackie Brown" reż. Quentin Tarantino (1997)

Stewardessa, Jackie Brown, nielegalnie przewozi pieniądze, które później dostarcza handlarzowi broni współpracującemu z gangsterami. Na jej trop wpadają agenci FBI, którzy oczekują od kobiety posłuszeństwa. Ona jednak stara się ich przechytrzyć.

10. "Showtime" reż. Tom Dey (2002)

Komedia z Robertem De Niro i Eddiem Murphym. Pierwszy wcielił się w rolę twardego gliny, który ma swoje zasady i stara się ich trzymać. Murphy także wcielił się w rolę policjanta, ale takiego, który od zawsze marzył o karierze aktorskiej. Producentka telewizyjna wpada na pomysł stworzenia reality show z policjantami w roli głównej.

11. "Kasyno" reż. Martin Scorsese (1995)

Sam Rothstein jest zawodowym hazardzistą, który jest przez wszystkich nazywany Asem. Mafia z Las Vegas ściąga go do miasta i powierza mu kontrolę nad kilkoma dochodowymi kasynami. We wszystkim pomaga mu niezawodny przyjaciel, Nicky Santoro.

12. "Depresja gangstera" reż. Harold Ramis (1999)

Nikogo chyba nie zdziwi, że Robert De Niro w tym filmie wcielił się w... bossa mafii. Tym razem aktor zagrał w komediowej produkcji, w której wystąpił w roli przestępcy zmagającego się z depresją. Mężczyzna po kryjomu zgłasza się do psychiatry.

13. "Wszyscy mają się dobrze" reż. Kirk Jones (2009)

Aktor zagrał ojca czwórki dzieci, który po śmierci żony uświadamia sobie, że nigdy nie miał najlepszego kontaktu ze swoimi pociechami. Postanawia to naprawić i wyrusza w podróż autobusem, żeby odwiedzić każde z nich. Wycieczka odmienia jego życie. Film należy do tych, które chwytają za serce.

14. "Zawodowcy" reż. Jon Avnet (2008)

Dwóch policjantów prowadzi śledztwo w sprawie morderstw, którymi ofiarami są kryminaliści. Wszystkie zbrodnie są ze sobą powiązane. W filmie zagrał Al Pacino i Robert De Niro - ulubiony duet większości widzów.

15. "Praktykant" reż. Nancy Meyers (2015)

Robert De Niro wcielił się w rolę 70-letniego wdowca, który nie odnajduje się na emeryturze. Postanawia rozpocząć praktykę jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie. Jego przełożoną zostaje Jules Ostin, założycielka popularnej witryny.

16. "Poradnik pozytywnego myślenia" reż. David O. Russel (2012)

Pat Solitano spędza w szpitalu psychiatrycznym osiem miesięcy. Po tym czasie wraca do domu i stara się odnaleźć drogę do normalnego życia. Pomagają mu w tym przyjaciele, piękna dziewczyna i rodzice, z którymi mężczyzna nie zawsze miał dobry kontakt.

17. "Poznaj mojego tatę" reż. Jay Roach (2000)

Komedia, która niektórych może irytować, a inni uznają ją za komedię wszech czasów. Greg Focker postanawia oświadczyć się swojej dziewczynie, Pam. Jednak najpierw chce poprosić o jej rękę ojca dziewczyny. Wszystko kończy się totalną katastrofą.

Robert De Niro najczęściej wciela się w rolę gangsterów, ale nie boi się grać w komediach czy dramatach. We wszystkich filmach wypada świetnie, a większość produkcji z jego udziałem okazuje się być hitem. 

Zobacz także: >>TOP 30: Najlepsze filmy akcji trzymające w napięciu<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.