Rodzina Bruce'a Willisa o chorobie aktora: "problemy z komunikacją to zaledwie początek"

17.02.2023 10:27
Rodzina Bruce'a Willisa o chorobie aktora: "problemy z komunikacją to zaledwie początek" Fot. Invision/Invision/East News

Bruce Willis jakiś czas temu poinformował media za sprawą swojej rodziny, że cierpi na afazję, przez co zmuszony jest zakończyć karierę aktorską. Teraz jego zdrowie się pogorszyło.

Bruce Willis ma demencję

Wspomniana wyżej afazja postępuje - teraz u aktora zdiagnozowano bowiem otępienie czołowo-skroniowe, które jest zespołem chorób neurodegeneracyjnych. 

Polecamy

Rodzina aktora poinformowała o chorobie w oświadczeniu wysłanym do amerykańskich mediów, podpisanym przez żonę Willisa, Emmę, jego byłą żonę Demi Moore oraz córki Rumer, Scout, Tallulah, Mabel oraz Evelyn:

Od kiedy poinformowałyśmy o tym, że Bruce ma afazję, jego choroba postępowała i teraz mamy bardziej zrozumiałą diagnozę - cierpi na otępienie czołowo-skroniowe, znane też jako FTD. Niestety problemy z komunikacją to zaledwie początek jego problemów zdrowotnych.

Rodzina aktora podkreśliła, że na ten moment nie istnieją sposoby na leczenie tej choroby, ale mają nadzieję, że to się w przyszłości zmieni. Willisowie po cichu liczą też na to, że nagłośnienie sprawy i choroby gwiazdora sprawi, że zainteresuje się nią większa liczba osób, dzięki czemu lekarze poświęcą jej więcej czasu i uwagi.

Willisowie podziękowali również wszystkim ludziom, którzy wspierali publicznie i prywatnie Bruce'a Willisa:

Wasza wspaniałomyślność była dla nas imponująca i jesteśmy za to wszyscy bardzo wdzięczni. Przez to, że byliście tak uprzejmi i również kochacie Bruce'a, to chcieliśmy oficjalnie podzielić się diagnozą.
Polecamy

Przypominamy, że aktor w 2022 roku przeszedł oficjalnie na emeryturę. A cóż to była za kariera! 

Willis zagrał w niezliczonej ilości filmów na przestrzeni swojej długoletniej kariery. Jest dwukrotnym laureatem Złotego Globu i nagrody Emmy, a także dwóch Złotych Malin (które zresztą w 2022 roku przygotowały specjalną kategorię z "najgorszymi filmami Bruce'a Willisa w tym roku").

Najbardziej znany jest z ról w "Szklanej pułapce", "Pulp Fiction", "Piątym elemencie", "Armagedonie" i "Szóstym zmyśle". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.