"Zgubiony telefon" na Netflixie wywołuje nieufność widzów wobec telefonów: "chcę go wyrzucić do morza"

14.04.2023 11:22
"Zgubiony telefon" na Netflixie wywołuje nieufność widzów wobec telefonów: "chcę go wyrzucić do morza" Fot. materiały prasowe/Netflix

Czasy się zmieniają, więc pojawiają się też nowe rzeczy, które mogą nas przerazić - z tego postanowili skorzystać twórcy filmu "Zgubiony telefon", który zadebiutował jakiś czas temu na Netflixie.

Zgubiony telefon - nowy horror przeraża widzów Netflixa

Filmy i seriale z Korei Południowej z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Na myśl przychodzi oczywiście Netflix i ich "Squid Game", ale na platformie jest zresztą osobna zakładka, w której umieszczono wyłącznie k-dramy i inne produkcje pochodzące z azjatyckiego kraju.

Polecamy

Jednym z nich jest thriller "Zgubiony telefon", który za względu na swoją realistyczną tematykę wzbudził emocję wśród niektórych widzów. Dlaczego? Wystarczy przeczytać opis produkcji, by zacząć rozumieć:

Wracając z pracy, Na-mi (Chun Woo-hee) gubi smatfon zawierający wszystkie informacje na jej temat. Jun-yeong (Yim Si-wan) znajduje telefon Na-mi i zwraca go, jednak wcześniej instaluje na nim program szpiegujący. Śledząc codzienne życie kobiety, dowiaduje się o niej najbardziej szczegółowych informacji — o tym, co robi, co lubi, jak pracuje, ile ma pieniędzy i z kim się przyjaźni — i zbliża się do niej, ukrywając swoją prawdziwą tożsamość.

Brzmi creepy, prawda? Już sam opis jest niepokojący, a po reakcjach niektórych odbiorców można wywnioskować, że efekt końcowy jest jeszcze bardziej przerażający. Na Twitterze pod hasztagiem #Unlocked można znaleźć wiele komentarzy, których autorzy nie tylko polecają seans thrillera, ale również dzielą się swoimi doświadczeniami z produkcją.

"Mam ochotę wyrzucić swój telefon do morza"; "Nie mogę teraz wyłączyć światła, ani popatrzeć na ekran swojego telefonu"; "Nie wiem, czy kiedykolwiek zaufam swojemu telefonowi ponownie" - to zaledwie kilka przykładowych tweetów opublikowanych po seansie "Zgubionego telefonu". 

Polecamy

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

Twórcą thrillera jest Tae-Joon Kim. W rolach głównych wystąpili Woo-hee Chun, Si-wan Im, Hee-won Kim, Ye-won Kim oraz Ho-san Park. Produkcja zadebiutowała na Netflix 17 lutego 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.