Znany polski aktor Antek Królikowski został zatrzymany przez policję. Był pod wpływem narkotyków

20.02.2023 11:25
Znany polski aktor Antek Królikowski został zatrzymany przez policję. Był pod wpływem narkotyków Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Polski aktor Antek Królikowski został zatrzymany przez policję. 34-latek świętował własne urodziny i w czasie imprezy został skontrolowany przez funkcjonariuszy. 

Antoni K. zatrzymany przez policję. Był pod wpływem narkotyków?

Znany polski aktor Antek Królikowski został zatrzymany przez policję w sobotę 18 lutego 2023 roku popołudniu. Początkowo nie ujawniano jego personaliów, a kilka godzin później Polska Agencja Prasowa podała, że chodzi o popularnego aktora, który dzień wcześniej obchodził urodziny.

Polecamy

Jak donosi Gazeta Wyborcza, impreza urodzinowa aktora i celebryty jeszcze na dobre się nie zaczęła, kiedy to zatrzymano jubilata. 34-latek siedział w samochodzie, tuż pod klubem na rogu ulic Kolejowej i Przyokopowej w Warszawie, gdy jego zachowanie wzbudziło wątpliwości patrolu policyjnego.

Funkcjonariusze drogówki postanowili skontrolować Królikowskiego. W jego samochodzie znaleziono narkotyki, a na miejscu wykonano też szybki test na obecność substancji psychoaktywnych w organizmie - dał on wynik pozytywny. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę przy ulicy Żytniej.

Jak powiedział Gazecie Wyborczej Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji:

O godzinie 16:40 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego dokonali kontroli mężczyzny siedzącego w samochodzie marki audi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy, natomiast wykonany przez nich test narkotykowy wskazał, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających

Antoni K. odpowiedział na doniesienia o jego zatrzymaniu

Na Instagramie popularnego aktora pojawiło się oświadczenie, w którym mężczyzna wytłumaczył sytuację ze swojej perspektywy:

Do zatrzymania doszło około 16.00 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alkotest wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru.

Dalej czytamy:

Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany nawet w małych ilościach stężenie może się utrzymywać, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.