Absurdalna sytuacja na planie "Lupina". Ostrzelano go fajerwerkami i ukradziono sprzęt za ponad milion złotych

04.03.2022 16:06
Absurdalna sytuacja na planie "Lupina". Ostrzelano go fajerwerkami i ukradziono sprzęt za ponad milion złotych Fot. materiały prasowe/Emmanuel Guimier/Netflix

Netflix ostatnio nie ma zbyt dużo szczęścia. Niedawno z planu zdjęciowego "The Crown" skradziono królewskie pamiątki, a teraz ekipa produkcyjna "Lupina" musiała przerwać prace nad nowymi odcinkami. 

Lupin - plan zdjęciowy został okradziony i ostrzelany fajerwerkami

Zła passa platformy Netflix trwa. Według najnowszych doniesień doszło do kolejnej kradzieży na planie jednego z seriali platformy streamingowej. Tym razem ukradziono sprzęt o ogromnej wartości podczas prac nad nowym sezonem "Lupina".

Polecamy

Jak podje Variety, zaledwie dzień po tym, jak złodzieje przywłaszczyli sobie pamiątki o wartości 200 tysięcy dolarów (ponad 800 tysięcy złotych) z planu "The Crown", dokonano kolejnej kradzieży na planie produkcji Netflix. 25 lutego 2022 roku kręcono zdjęcia do nowych odcinków "Lupina" z Omarem Sy w roli głównej. Plan znajdował się w Nanterre, czyli miejscowości na obrzeżach Paryża. Z tego powodu zarządzono przerwę w zdjęciach. Prace ruszyły ponownie 28 lutego.

Według raportów, tym razem doszło jednak do bardzo przemyślanego rabunku. Podczas trwania zdjęć około 20 zamaskowanych osób zaatakowało plan przy użyciu... fajerwerków. Następnie doszło do grabieży sprzętu o wartości 333 tysięcy dolarów, czyli ponad miliona złotych. Autentyczność zdarzenia potwierdzili przedstawiciele Netflix w oficjalnym oświadczeniu dla Variety:

25 lutego miał miejsce incydent podczas kręcenia nadchodzącego sezonu "Lupina". Nasza obsada i ekipa są bezpieczni i nie było żadnych obrażeń.
Polecamy

Obecnie sprawą zajmuje się miejscowa policja, która wszczęła już dochodzenie. Na razie nie wiadomo, czy uda się odzyskać skradziony sprzęt.

W nadchodzącym trzecim sezonie "Lupina", Sy ponownie wcieli się w rolę Assane'a Diopa - postaci inspirowanej słynnym na całym świecie złodziejem dżentelmenem i mistrzem przebrań Arsène'em Lupinem. Nowe epizody mają zadebiutować na Netflix jeszcze w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.