Alternatywna wersja Avengers w serialu "Loki"? Czy w produkcji Marvela poznamy nowych herosów?

02.03.2020 14:48
Loki|undefined Fot. PHOTOSHOT/REPORTER /East News

Według najnowszych informacji na temat serialu "Loki" poznamy nowych superbohaterów - Squadron Supreme - alternatywną wersję Avengers z innego wymiaru i jednocześnie parodią Ligi Sprawiedliwości.

Ruszyły prace nad serialem "Loki" - nowym serialem, który trafi na Disney+. Główny bohater w kolejnych odcinkach będzie podróżował w czasie i przestrzeni za pomocą Tesseractu. Istnieje szansa, że produkcja pokaże alternatywne światy, a co za tym idzie ich mieszkańców. Czy wśród nich znajdzie się Squadron Supreme?

"Loki" - Squadron Supreme w serialu Marvela?

Jak donosi portal Bleeding Cool, nowe szczegóły dotyczące trwających zdjęć do serialu "Loki"Tomem Hiddlestonem w roli tytułowej. Według niepotwierdzonych plotek, w produkcji ma się pojawić drużyna Squadron Supreme - alternatywna wersja Avengers z innego wymiaru.

Przeczytaj także

Herosi należący do grupy zadebiutowali w 69. numerze "Avengers" z 1969 roku. Stworzono ich jako parodię konkurencyjnej drużyny superbohaterów z DC Comics - Ligi Sprawiedliwości. W komiksie stworzonym przez Roya Thomasa i Johna Buscemę Avengers zostali złapani w pułapkę zastawioną przez Kanga Zdobywcę i Grandmastera. Złoczyńcy wysłali tytułowych bohaterów do alternatywnego wymiaru, gdzie Ziemi broniła grupa Squadron Sinister w której skład wchodzili Dr. Spectrum, Hyperion, Nighthawk i Whizzer. W kolejnych latach członkowie teamu powracali gościnnie w innych komiksach Marvela. W 1985 roku doczekali się nawet własnej serii, z a którą odpowiadał Mark Gruenwald.

Przeczytaj także

W najnowszej wersji Squadron Supreme drużyna na stałe trafiła na Earth-616 - głównego uniwersum Domu Komiksów. Oprócz kilku członków założycieli należą do niej również Blur i Power Princess. Swego czasu zastępowali nawet Avengers jako Squadron Supreme of America z inicjatywy Thunderbolta Rossa i Phila Coulsona. Którą wersję drużyny zobaczymy na małym ekranie? Przekonamy się za jakiś czas.

 

Przeczytaj także

"Loki" - kiedy premiera?

O samym serialu wiadomo na razie nie wiele. Wiadomo, że oprócz Toma Hiddlestona w obsadzie zobaczymy Sophię Di Martino, która według fanów ma się wcielić w żeńską wersję głównego bohatera. Loki po raz ostatni pojawił się w "Avengers: Endgame". Była to wersja postaci z roku 2012, czyli z okresu pierwszej części "Avengers". Tej wersji brata Thora udało się wykraść Tesseract i uciec podczas zamieszania wywołanego przez podróżujących w czasie superbohaterów. Prawdopodobnie będziemy śledzić losy Lokiego podróżującego za pośrednictwem jednego z Kamieni Nieskończoności. Serial "Loki" ma trafić na Disney+ wiosną 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Falcon and the Winter Soldier" - w serialu Marvela zadebiutuje nowy Bucky

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.