Anya Taylor-Joy nie może uwierzyć w sukces "Gambitu Królowej": "Zapytajcie mnie o to za 5 lat"

24.03.2021 10:37
Anya Taylor-Joy nie może uwierzyć w sukces "Gambitu Królowej": "Zapytajcie mnie o to za 5 lat" Fot. materiały prasowe/Netflix

Gwiazda "Gambitu Królowej", Anya Taylor-Joy stwierdziła, że jeszcze nie zrozumiała w pełni sukcesu, który odniósł niedawno miniserial Netfliksa.

Anya Taylor-Joy jeszcze nie rozumie sukcesu Gambitu Królowej

Aktorka znana z roli szachistki Beth Harmon była niedawno bohaterką obszernego tekstu w Vanity Fair, gdzie opowiedziała o tym, jak wyglądało ostatnie 12 miesięcy jej życia. 

Polecamy

Anya Taylor-Joy na razie nie rozumie ogromnego sukcesu tej produkcji:

Myślę, że zrozumiem to dopiero za jakieś 5 lat... Dopiero wtedy to do mnie dotrze.
Polecamy

Taylor-Joy była niezwykle komplementowana za swój występ w tym serialu - aktorka zdobyła niedawno Złoty Glob, a jest też nominowana do nagrody SAG (amerykańskiej gildii aktorskiej).

Aktorka wyjaśniła, że włożyła wiele swojej własnej osobowości w postać Beth Harmon:

W momencie, gdy zamknęłam książkę, to poczułam takie uczucie, że muszę włożyć w jej postać wiele siebie - wszystko po to, żeby oddać odpowiedni szacunek oryginałowi.

Serial "Gambit Królowej" spowodował również swego rodzaju "comeback" szachów do mainstreamowej popkultury - aktorka wyjaśniła, że nie spodziewali się, AŻ takiego odzewu:

Żartowaliśmy sobie na planie, że sprawiamy, że szachy znowu będą sexy. Nie mieliśmy pojęcia, że ludzie naprawdę zaczną znowu grać w szachy dzięki nam. W życiu bym nie pomyślała, że ktokolwiek normalny mógłby chodzić po ulicy i mówić ludziom, że "to ja wprowadziłam modę na granie w szachy!".

Anya Taylor-Joy ma zagrać główną rolę w nadchodzącym filmie "Furiosa", prequelu popularnego i docenianego "Mad Max: Na drodze gniewu". Miniserial "Gambit Królowej" jest natomiast dostępny w całości na Netfliksie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.