Tańczący szachiści? Czemu nie! Powstanie musical na podstawie "Gambitu królowej"

09.03.2021 17:23
Gambit królowej Fot. materiały prasowe Netflix

Ogromny sukces serialu "Gambit królowej" sprawił, że książka Waltera Tevisa wróciła do łask po niemal 40 latach od premiery. Firma Level Forward przymierza się właśnie do jej musicalowej adaptacji.

"Gambit królowej" będzie scenicznym musicalem

Jak poinformował portal Variety, firma Level Forward (założona m.in. przez wnuczkę Walta Disneya) nabyła prawa do scenicznej adaptacji powieści "Gambit królowej", na której Netflix oparł swój hitowy miniserial o tym samym tytule. Prezes firmy, Adrienne Becker, oraz producentka Julia Dunetz w oświadczeniu cytowanym przez Variety wyraziły ogromną radość z możliwości przeniesienia dzieła Tevisa na deski teatru. Zdaniem przyszłych twórczyń musicalu Beth Harmon, jej podróż i ostateczny triumf, stanowią inspirację dla kobiet na całym świecie. Jak czytamy:

To zaszczyt być odpowiedzialnymi za przeniesienie "Gambitu królowej" na scenę poprzez ukochane i trwałe rzemiosło teatru muzycznego. Ta historia to syreni śpiew wśród naszych współczesnych zmagań o równość płciową i rasową, dlatego nie możemy się doczekać aż ruszymy z tym projektem do przodu.
Polecamy

"Gambit królowej" - hit Netflixa, który zmienił oblicze szachów

Serial "Gambit królowej", który zadebiutował na Netflix w październiku 2020, okazał się nie tylko najchętniej oglądanym miniserialem serwisu, ale także przyczyną zwiększenia zainteresowania szachami i książką Tevisa z 1983 roku. Ludzie, którzy dotychczas nie pasjonowali się szachami, dostrzegli emocjonujące oblicze tej z pozoru nudnej gry. Produkcję docenili też krytycy i kapituła Złotych Globów, która przyznała serialowi Netflixa statuetkę w kategorii najlepszego serialu limitowanego, a Anyi Taylor-Joy nagrodę dla najlepszej aktorki w serialu limitowanym.

Polecamy

Teraz "Gambit królowej" będzie miał szansę zawalczyć o nagrody Tony. Czy tańcząca i śpiewająca szachistka podbije serca publiczności tak, jak zrobiła to serialowa Beth Harmon? Dowiemy się za jakiś czas...

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.