"Black Mirror" powróci z nowym sezonem! Ten ma być dłuższy od poprzednich

17.05.2022 11:17
"Black Mirror" powróci z nowym sezonem! Ten ma być dłuższy od poprzednich Fot. CHANNEL 4/ZEPPOTRON / Album/EAST NEWS

Jedna z najciekawszych produkcji w historii Netflixa (i Channel 4) doczeka się kontynuacji po kilku latach przerwy. Co wiemy o nadchodzącym sezonie produkcji "Black Mirror"?

Black Mirror - powstanie kolejny serial produkcji

Po kilku latach przerwy, twórcy "Black Mirror" mają powrócić do swojego dziecka. Jeden z showrunnerów Charlie Brooker jeszcze jakiś czas temu tłumaczył w mediach, że ostatnie lata były na tyle przygnębiające, że zwyczajnie nie chciał dobijać ludzi kolejnymi antyutopijnymi opowieściami z potencjalnej przyszłości. Dlatego też postawił na zrealizowanie bardziej komediowych programów "Giń, 2020" oraz "Giń, 2021".

Polecamy

Jak podają dziennikarze portalu Variety, serial ma wrócić w glorii i chwale, chociaż powodem tak długiej zwłoki między sezonami mogły być sprawy związane z umowami i faktem, że Charlie Brooker i Annabel Jones, odpowiedzialni za sukces serialu, odeszli z firmy House of Tomorrow i założyli własne studio produkcyjne.

Prawa do serialu zostały jednak z oryginalnym domem produkcyjnym. Dlatego też przedstawiciele Netflixa oraz właściciele House of Tomorrow musieli dogadać się w sprawie kontynuowania produkcji razem z Brookerem i Jones pod sztandarami nowej firmy. Wygląda na to, że negocjacje dobiegły już końca i twórcy dostali zielone światło, by stworzyć nowe epizody popularnego "Black Mirror".

Polecamy

Wedle informacji zebranych przez dziennikarzy Variety, nadchodzący nowy sezon może być dłuższy od poprzednika - ten składał się jedynie z trzech epizodów. Żurnaliści twierdzą, że nowy sezon może być zrobiony z jeszcze większym, kinowym rozmachem niż dotychczas - każda historia ma być bowiem traktowana jako oddzielny film. 

W chwili obecnej nieznane są jednak szczegóły na temat nowych odcinków. Wiadomo jedynie, że Charlie Brooker i Annabel Jones powrócą do swoich ról jako showrunnerowie produkcji. Pozostaje zatem trzymać kciuki o jak najszybszy początek prac na planie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.