Co by było, gdyby wujek Ben przeżył? Powstaje serial animowany na podstawie serii komiksowej "What If?"

Sergiusz Kurczuk
13.03.2019 13:11
3, 31 i Fot. kadry z komiksów What If? #3, 31 i #46

Do tytułów, która trafia na platformę streamingowa Disneya, dołączył nowy animowany tytuł związany z uniwersum Marvela. Chodzi o serial na podstawie komiksu "What If?", ukazującego alternatywne losy bohaterów Domu Pomysłów.

Co by było, gdyby Spider-Man dołączył do Fantastic Four? Co by było, gdyby Profesor X stał się Juggernautem? Co by było, gdyby Avengers powstali w latach 50. XX wieku? Czytelnicy komiksów Marvela prawdopodobnie znają odpowiedź na te pytania, dzięki serii komiksowej "What If?". Twórcy Domu Pomysłów ukazywali w niej alternatywne losy głównych superbohaterów wydawnictwa, które często prowadziły do zaskakujących konkluzji. Niebawem użytkownicy wciąż powstającej platformy Disney+ również będą mogli poznać odmienne wcielenia herosów Marvela, dzięki serialowi animowanemu na podstawie "What If?".

"What If?" - nowy serial animowany Marvela na Disney+

Jak donosi portal /Film, Disney pracuje nad animacją, w której zobaczymy odrębne uniwersa, w których rzeczywistość potoczyła się trochę inaczej niż w kanonie Marvela. Prawdopodobnie w kreskówce usłyszymy aktorów znanych z kinowego ekranu, wcielających się w herosów z filmów MCU.

Przeczytaj także

Produkcja ma funkcjonować jako antologia, na podobnej zasadzie, jak seria komiksowa. Oznacza to, że każdy z odcinków będzie odrębną historią dotycząca innego bohatera, chociaż nie wykluczone, że herosi będą powracać w innych alternatywnych wcieleniach.

1 Fot. foto: What If? #1

Komiks "What If?" zadebiutował w roku 1977 i opierał się na pomyśle poszerzenia multiwersum o nowe wątki. Narratorem każdego numeru był kosmita Uatu pochodzący z rasy Watcherów - istot, które rejestrują losy poszczególnych planet. Główną ideą przyświecającą serii było tytułowe pytanie, dotyczące kluczowych momentów w historii Marvel Comics. Co ciekawe, wiele z historii zaprezentowanych w "What If?" po latach ziściła się w kanonicznym uniwersum. Wystarczy, chociażby wymienić powrót Phoenix, czy Jane Foster dzierżącą Mjolnira.

"What If?" - kiedy premiera serialu?

Nowa produkcja jest kolejnym tytułem związanym z Marvelem, który trafi na platformę Disney+. Potwierdzono już, że zobaczymy aktorski serial o Lokim oraz miniserie, w których głównymi bohaterami będą Falcon i Winter Soldier oraz Scarlet Witch i Vision. Powstaną też kilka animowanych produkcji przeznaczonych dla widzów dorosłych, które pojawią się jednak na serwisie Hulu. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy 1. odcinek "What If?". Disney+ ma wystartować pod koniec 2019 roku.

>>Zobacz też: Nowe szczegóły roli Toma Hiddlestona w serialu "Loki"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.