"Confronting a Serial Killer": Sprawa Samuela Little oczami Jillian Lauren [ZWIASTUN]

22.03.2021 14:22
samuel little Fot. Ector County Texas Sheriff's Office/Associated Press/East News

Do sieci trafił zwiastun serialu dokumentalnego "Confronting Serial Killer". Produkcja opowie o bezprecedensowej relacji autorki bestsellerów i najgroźniejszego seryjnego mordercy w historii Ameryki.

"Confronting a Serial Killer": Kim był Samuel Little?

Choć Samuel Little nie zapisał się w popkulturze tak wyraźnie jak Ted Bundy, Richard Ramirez czy Charles Manson, to właśnie jego uważa się za najgroźniejszego i najbardziej aktywnego seryjnego mordercę w historii Stanów Zjednoczonych. W 2012 roku został skazany za morderstwa trzech kobiet w latach 1987-1989, a w 2018 roku za zabójstwo jednej kobiety w roku 1994. Sam jednak przyznawał się do zamordowania 93 kobiet, z czego o 60 zbrodni podejrzewają go śledczy. 

Zobacz także

O wielu z nich opowiedział tylko Jillian Lauren - autorce bestsellerów "New York Timesa", która przeprowadziła z nim ponad 40-godzinną rozmowę. Pisarka zdecydowała się na rozmowę z mordercą, by umieścić postać seryjnego zabójcy w centrum swojej książki. Nie spodziewała się jednak, że Samuel Little obierze ją sobie za cel swoich wstrząsających zwierzeń i całkowicie się przed nią otworzy. W efekcie powstała nieplanowana publikacja o tytule "Exit Sandman: The True Story of America’s Most Prolific Serial Killer", a jej autorka stała się kluczową postacią w procesie odnajdywania ofiar seryjnego mordercy. 

"Confronting a Serial Killer" - zwiastun serialu

"Confronting a Serial Killer" to mrożąca krew w żyłach historia seryjnego mordercy opowiedziana właśnie z perspektywy Jillian Lauren oraz śledczych, ocalałych i rodzin ofiar Samuela Little. Produkcja ukazuje pisarkę, która ze wszystkich sił stara się pomóc śledczym zidentyfikować ofiary mężczyzny, jednocześnie narażając własne zdrowie psychiczne na szwank. 

Serial został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Joe Berlingera - twórcę tryptyku "Raj utracony", za którego trzecią część ("Paradise Lost: Purgatory") otrzymał nominacje do Oscara i Emmy. Berlinger jest też twórcą dokumentu Netflixa "Na miejscu zbrodni: zaginięcie w hotelu Cecil". Jego najnowsza produkcja zostanie zaprezentowana 18 kwietnia 2021 w amerykańskiej stacji STARZ. Nie wiadomo, kiedy serial trafi do Polski.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.