Czy powstanie kontynuacja "Hannibala"? Twórca serialu nie wyklucza adaptacji "Milczenia owiec"

30.05.2019 13:49
Hannibal |undefined Fot. kadr z serialu Hannibal

Czy powstanie nowy sezon serialu "Hannibal"? Bryan Fuller - twórca hitu NBC stwierdził, że jest na to duża szansa. Potrzebna jest tylko nowa stacja telewizyjna lub platforma streamingowa, która zajmie się jego produkcją.

Serial "Hannibal" był swego czasu bardzo popularny. Do dziś wielu widzów wspomina opowieść o Hannibalu Lecterze i Willu Grahamie, jako wartościową produkcję telewizyjną. Nie tylko z powodu genialnych kreacji Madsa Mikkelsena i Hugh Dancy'ego, ale również niesamowitego, ciężkiego, mrocznego klimatu wylewającego się z ekranu. "Hannibal" doczekał się jedynie 3. sezonów. Na obecne standardy to dość mała liczba. Między innymi z tego powodu oraz z racji dość otwartego zakończenia ostatniego odcinka, fani mają nadzieję, że kiedyś doczekają się kontynuacji historii rozpoczętej w 2013 roku przez stację NBC.

"Hannibal" sezon 4 - czy serial ma szanse na kontynuację?

Mimo dość sporej popularności przedstawiciele NBC zdecydowali się skasować "Hannibala" po 3. sezonie. W ciągu minionych czterech lat od zakończenia twórca serialu miał nadzieję, że uda mu się stworzyć kontynuację. Bryan Fuller nie poddawał się w swoim postanowieniu, o czym wielokrotnie wspominał w rozmaitych wywiadach. Ostatnimi czasy o ewentualnym ciągu dalszym "Hannibala" zrobiło się cicho. W związku z tym na Twitterze Fullera pojawiło się pytanie od fana "Hannibala". Filmowiec odpowiedział, dając nadzieję na nowe odcinki morderczych przygód Hannibala Lectera.

Ventura:Panie Fuller! Dziś oglądając finałowy odcinek 2. sezonu "Obsesji Eve", zauważyłem kolejny serial z toksyczną relacją pomiędzy psychopatami i ludźmi, mającymi na ich punkcie obsesję. Są jakieś iwęści odnośnie do 4. sezonu "Hannibala"? Wiem, że moje nadzieje są nikłe, ale nawet cień szansy zrobiłby mi dzień. A nawet CAŁY ROK!Bryan Fuller:Nikt się nie poddaje! Wyraziłem się jasno. Chcę to zrobić, obsada też chce to zrobić i Martha chce to zrobić. Musimy tylko znaleźć telewizję albo platformę streamingową, która podziela nasze zdanie. Nie uważam, że wisi nad nami zegar, a pomysł ma datę ważności. Szukamy kogoś, kto się skusi.
Przeczytaj także

Serwis Bloody Disgusting rozmawiał na ten temat z Madsem Mikkelsenem - odtwórcą tytułowej roli.

Nie słyszałem żadnych konkretów. Znam Bryana i wciąż pracuje nad pewnymi pomysłami, w jaki sposób znaleźć nowy dom dla serialu. Głęboko wierzę, że każdy, kto był zaangazowany w ten serial, z przyjemnością podjął by wyzwanie, gdyby coś się działo. Wiem, że Fuller pracuje nad tym, by dostać prawa do "Milczenia owiec", więc mógłby wykorzystać bohaterów z tej książki, by stworzyć swoje własne uniwersum. Mam przeczucie, że w tym kierunku to zmierza.

Wygląda na to, że cisza na temat 4. sezonu "Hannibala" wynika z problemów prawnych, związanych z próbą nabycia praw do słynnej książki Harrisa Thomasa. Prawdopodobnie brak wsparcia ze strony stacji telewizyjnej bądź platformy steamingowej uniemożliwia Fullerowi zgody na wykorzystanie postaci z historii z Clarice Starling w roli głównej. Nie wykluczone, że fani "Hannibala" postanowią stworzyć podobną petycję, jak w przypadku "Lucyfera" i w przyszłości serial trafi na jedną z popularnych platform streamingowych.

Zobacz też: Al Pacino i Robert De Niro byli brani pod uwagę do roli Hannibala Lectera

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.