„Detektyw” powraca w 1. zwiastunie 3. sezonu. Kiedy serial trafi na antenę HBO?

Sergiusz Kurczuk
27.08.2018 11:33
„Detektyw” powraca w 1. zwiastunie 3. sezonu. Kiedy serial trafi na antenę HBO? Fot. kadr z serialu Detektyw

Stacja HBO zapowiedziała kontynuację serialu „Detektyw”. W sieci pojawił się zwiastun, który wprowadza klimat 1. sezonu. 

Serial „True Detective” w Polsce znany po prostu jako „Detektyw”, był przełomem, jeśli chodzi o telewizyjne produkcje kryminalne. Niesamowity klimat, doborowa obsada oraz przede wszystkim szokująca i wciągająca historia sprawiły, że „Detektyw” stał się niedoścignionym wzorem do naśladowania. To właśnie dzięki temu serialowi rodzime produkcje telewizyjne o podobnej tematyce weszły na wyższy poziom. Niestety 2. sezon „Detektywa” nie cieszył się już tak dużym uznaniem widzów. Wszystko dlatego, że zabrakło mu ciężkiego klimatu z 1. sezonu. Czy w kontynuacji serialu się to zmieni? 

„Detektyw” sezon 3 - pierwszy zwiastun serialu HBO

Stacja HBO wypuściła zajawkę produkcji, które zadebiutują na jej antenie w roku 2019. Wśród takich tytułów jak „Gra o tron”, czy 2. sezon „Wielkich kłamstewek” nie mogło zabraknąć wyczekiwanej kontynuacji „Detektywa”. Jako że do premiery serialu zostało kilka miesięcy, w sieci pojawił się 1. zwiastun nowej kryminalnej historii. 

Podobnie jak w poprzednich sezonach, tym razem również zobaczymy zupełnie nowego głównego bohatera, badającego mroczną sprawę. Od pierwszych sekund zapowiedzi widać, że twórcy wzięli sobie do serca krytykę widzów i postanowili przywrócić atmosferę panującą w 1. sezonie. Zamiast wielkiego miasta, mamy do czynienia z prowincją USA. Tytułowy detektyw będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i tajemnicą makabrycznej zbrodni. Akcja będzie rozgrywać się na wyżynie Ozrak, znajdującej się na pograniczu Arkansas, Missouri, Oklahomy i Kansas. 

„Detektyw” sezon 3 - kiedy premiera?

W tytułowej roli wystąpi Mahershala Ali - gwiazda takich produkcji jak seriale „House of Cards”, „Luke Cage” i film „Moolight”, za który dostał Oscara. W serialu pojawią się również Scoot McNairy, Stephen Dorff, Carmen Ejogo, Mamie Gummer, Rhys Wakefield, Ray Fisher, Sarah Gadon, Emily Nelson, Michael Greyeyes, Brandon Flynn, Michael Graziadei i Jon Tenney. HBO zapowiedziało premierę 1. odcinka na styczeń 2019 roku. Na razie nie podano szczegółowej daty. Czy nowy sezon ma szansę przebić 1. serię z Matthew McConaugheyem i Woodym Harrelsonem w rolach głównych? Przekonamy się za kilka miesięcy. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.