4. sezon "Stranger Things" będzie inspirowany m.in. komedią romantyczną i dramatem o samobójstwie dziecka

14.10.2019 13:41
Foto: materiały prasowe Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Twórcy "Stranger Things" rozpoczęli akcję promującą 4. sezon "Stranger Things". Jakie filmy stanowiły inspirację dla najnowszych odcinków?

Trwają prace nad 4. sezonem "Stranger Things", a fani dosłownie wychodzą z siebie. By osłodzić sobie czas oczekiwania na nowe odcinki, tworzą rozmaite (i bardzo ciekawe) teorie. Wymyślili już na przykład, że Eleven przejdzie na "Ciemną stronę mocy" oraz, że czeka nas crossover z "Czarnobylem". Twórcy serialu postanowili zlitować się nad fanami i rozpoczęli cotygodniowy cykl zdradzający, które filmy posłużyły za inspirację do 4. sezonu "Stranger Things". Tytuły zawierają rzecz jasna wskazówki fabularne, które stanowić będą idealną pożywkę dla twórców rozmaitych teorii. Na pierwszy ogień poszło 5 tytułów

Do jakich filmów nawiąże 4. sezon "Stranger Things"?

Cykl nosi nazwę "Video Store Fridays" i ukazywać się będzie w każdy piątek. W jego ramach twórcy zdradzać będą tytuły filmów, które zainspirowały ich podczas tworzenia scenariusza do 4. sezonu "Stranger Things". Cała akcja odbywa się na Twitterze.

W piątek 11 października 2019 roku poznaliśmy pierwszych pięć tytułów: "The Peanut Butter Solution", "The Fisher King", "Bill and Ted's Bogus Journey", "You've Got Mail" oraz "Ordinary People". Wybór to dość dziwny, zwłaszcza, że jeden z filmów to komedia romantyczna.

Przeczytaj także

"The Peanut Butter Solution" (pol. "Tajemnica spalonego domu") to francuska produkcja z 1985 roku. Ten komediowy horror opowiada o chłopcu, u którego strach przed duchami wywołuje utratę włosów. Lekarstwem na tę przypadłość okazuje się być... masło orzechowe. "The Fisher King" to film z 1991 roku, będący współczesną wersją opowieści o poszukiwaniu świętego Graala. Śledzimy tu losy byłego prezentera radiowego, który nieumyślnie przyczynia się do masowego morderstwa. Po latach spotyka bezdomnego profesora, z którym - jak się okazuje - łączy go wspólna historia.

Przeczytaj także

"Bill and Ted's Bogus Journey" (pol. "Szalona wyprawa Billa i Teda") to również film z 1991 roku, będący kontynuacją "Wspaniałej przygody Billa i Teda". Tutaj główni bohaterowie lądują w piekle, gdzie grają ze Śmiercią w twistera, a stawką jest ich dusze. "You've Got Mail", czyli "Masz wiadomość", to kultowa komedia romantyczna z Meg Ryan i Tomem Hanksem w rolach głównych. Ona dziedziczy po swojej matce małą księgarnię. On jest właścicielem giganta sieci wydawniczych. Nawiązują znajomość przez internet i z miejsca się w sobie zakochują. Fanów przerazić może nieco nawiązanie do "Ordinary People" (pol. "Zwyczajni ludzie"), bo film Roberta Redforda z 1980 roku opowiada o... chłopcu, który nie mogąc poradzić sobie ze śmiercią starszego brata, usiłuje popełnić samobójstwo.

Przeczytaj także

Na obecny moment o 4. sezonie "Stranger Things" wiemy niewiele. W sieci ukazał się pierwszy teaser, zwiastujący, że w nadchodzącej serii przeniesiemy się poza Hawkins.

Zobacz też: Hopper pojawił się w teaserze 4. sezonu "Stranger Things"? Tak twierdzą fani

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.