Gandalf kontra Dumbledore. Kto wygrałby w pojedynku według twórcy "Gry o tron"?

10.05.2019 13:09
Gandalf, George R.R. Martin, Dumbledore|undefined Fot. Courtesy of Warner Bros. Picture, Invision/Invision/East News, United Archives/East News

George R.R. Martin został zapytany o to, który z ikonicznych czarodziejów wygrałby w pojedynku na magię. Czy zwycięzcą byłby Gandalf, czy Dumbledore?

Chociaż obecnie króluje "Gra o tron", na horyzoncie widać ponowne nadejście ponownej chwały "Władcy Pierścieni". Nie chodzi jedynie o powstający serial Amazon, którego akcja rozgrywa się w Śródziemiu, ale również biograficzny film o J.R.R. Tolkienie. George R.R. Martin - autor "Pieśni lodu i ognia" uczestniczył w światowej premierze filmu "Tolkien". Podczas wydarzenia został zapytany o palącą kwestię, o którą spierają się miłośnicy fantasy. 

Przeczytaj także

Gandalf kontra Dumbledore - George R.R. Martin o tym, kto wygrałby pojedynek

Dzieła Tolkiena wywarły wielki wpływ na to, jak ukształtowały się późniejsze tytuły fantasy. Inną równie słynną serią osadzoną w magicznym świecie jest "Harry Potter". Oba tytuły łączy postać mądrego, sędziwego czarodzieja, który jest mentorem głównego bohatera. W Śródziemiu tę rolę pełni Gandalf, a w świecie Hogwartu Albus Dumbledore. Podczas rozmowy z Variety Martin został zapytany o wynik pojedynku pomiędzy Gandalfem a Dumbledorem. Nie trudno się domyślić, co odpowiedział pisarz.

Gandalf skopałby Dumbledorowi du*ę.

Dość dosadna odpowiedź nie powinna dziwić fanów Martina. Autor "Gry o tron" niejednokrotnie przyznawał, że "Hobbit" i "Władca Pierścieni" od zawsze były dla niego źródłem inspiracji. Podobnie było w przypadku tej rozmowy. Pisarz wyjaśnił, dlaczego ubóstwia Tolkiena.

Sprawił, że pokochałem formę, którą stworzył - epicką fantasy. Całkowicie odmienił fantasy. Ten gatunek stał się czymś zupełnie innym, niż był wcześniej. Zaczynałem, robiąc trylogię zatytułowana "Gra o tron". Teraz moja trylogia to siedem książek - jeśli skończę dwie ostatnie części.

Fani sagi Martina mają nadzieję, że dwie ostatnie części trafią do księgarń w ciągu najbliższych miesięcy.

"Pieśń lodu i ognia" - kiedy premiera "Wichrów zimy" i "Snu o wiośnie"?

Martin pracuje obecnie nad zwieńczeniem sagi, której adaptacja zajęła się stacja HBO. Serial prześcignął już wydarzenia z literackiego oryginału i niebawem zakończy się finałowym odcinkiem. Czytelniczy "Pieśni lodu i ognia" od wielu lat czekają na książki "Wichry zimy" i "Sen o wiośnie". Ich data premiery wciąż nie jest do końca znana.

>>Zobacz też: Czy finał "Gry o tron" będzie różnił się od zakończenia książkowej sagi?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.