George R.R. Martin został odsunięty od serialu "Gra o tron" w późniejszych sezonach

12.08.2022 13:17
George R.R. Martin został odsunięty od serialu "Gra o tron" w późniejszych sezonach Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

George R.R. Martin. Twórca serii "Pieśń lodu i ognia", współtwórca serialu "Ród smoka", a także... twórca, którego producenci odsunęli od adaptacji "Gry o tron".

George R.R. Martin został odsunięty od późniejszych sezonów Gry o tron

Chociaż serial "Gra o tron" na podstawie książek z sagi "Pieśń lodu i ognia" uczynił z niego międzynarodową gwiazdę, to George R.R. Martin od kilku lat stara się dystansować od produkcji, której finałowe sezony rozczarowały fanów.

Polecamy

Teraz stwierdził, że nie był właściwie zaangażowany w proces kreatywny od 5. sezonu wzwyż. 

Jak pewnie wiecie, w dwóch ostatnich sezonach twórcy serialu "przegonili" książki Martina, chociaż tak jak wspomnieliśmy, jego zaangażowanie w produkcję podobno zmalało znacznie wcześniej. O sytuacji opowiedział w rozmowie z The Sunday Times:

Właściwie to od sezonów 5 i 6, a od 7 i 8 to już definitywnie, twórcy mi przestali mówić o tym, co zamierzają robić. Dlaczego? Nie wiem - musicie zapytać producentów serialu, Dana i Davida.
Polecamy

The Times poinformowali, że David Benioff i D.B. Weiss postanowili odmówić komentarza w tej sprawie.

Martin jest podobno znacznie bardziej zaangażowany w robienie pierwszego sezonu "Rodu smoka". Serial ma zadebiutować na HBO i HBO Max już 21 sierpnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.