"Gra o tron": Kit Harington prawie stracił jądro podczas kręcenia scen ze smokami w serialu

17.04.2019 13:44
Jon Snow i Drogon|undefined Fot. kadr z serialu

Po premierze 1. odcinka 8. sezonu "Gry o tron", twórcy podzielili się wideo zza kulis premierowego epizodu. W materiale dowiadujemy się, że Kit Harington prawie umarł podczas kręcenia. 

Zima nadeszła. HBO 15 kwietnia 2019 roku pokazało premierowy odcinek 8. sezonu "Gry o tron". Nowy epizod skupiał się raczej na wspominaniu starych czasów i spotkaniach po latach, a nie wartkim posuwaniu historii do przodu. W epizodzie pojawił się jednak ciekawy fragment, w którym Jon Snow po raz pierwszy w życiu dosiadł smoka i wraz z Daenerys szybował po przestworzach - ona dosiadała Drogona, "bękart" zaś znajdował się na plecach Rhaegala. 

Gra o tron - Kit Harington prawie stracił jądro

I o ile scena zachwyciła wielu fanów "Gry o tron", o tyle proces jej powstawania był okrutny dla Kita Haringtona, który wciela się w Jona Snow. Twórcy udostępnili w sieci materiały zakulisowe z powstawania 1. epizodu 8. sezonu, w którym aktor opowiedział co nieco na temat kręcenia scen przedstawiających latanie na smoku. Harington przyznał, że praca na wirującej maszynie go przeraziła i prawie skończyła się dla niego tragicznie:

Najlepszym podsumowaniem pracy na "smoku" był fragment, w którym Jon prawie spada z Rhaegala. Gad zaczyna się bardzo agresywnie obracać i w pewnym momencie linka, na której mnie trzymali okręciła moje prawe jądro. Nie miałem nawet czasu, żeby krzyknąć "Stop!", bo zaczęli mną już miotać na boki.Jedyne co wtedy przechodziło mi przez głowę to: "Tak właśnie zginę. Na tej makiecie, będąc dosłownie powieszony za jądra".
Przeczytaj także

Poniżej możecie zobaczyć pełen odcinek zakulisowy z nagrywania 1. odcinka 8. sezonu "Gry o tron":

Gra o tron - data premiery 2. odcinka 8. sezonu

Najnowsze odcinki 8. sezonu "Gry o tron" można obejrzeć na kanale HBO i HBO3 oraz za pośrednictwem platformy HBO GO. O dokładniej rozpisce telewizyjnych emisji pisaliśmy wam w oddzielnym artykule. Najbliższy z nich zadebiutuje już w Poniedziałek Wielkanocny, czyli 22 kwietnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.