Norweska policja aresztowała Nocnego Króla za "zniszczenie muru". Podzieliła się zdjęciami

Kamil Kacperski
17.04.2019 10:20
Norweska policja aresztowała Nocnego Króla za "zniszczenie muru". Podzieliła się zdjęciami Fot. Facebook.com/trondheimspolitiet

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku wyemitowano premierowy odcinek 8. sezonu "Gry o tron", co znów wywołało na świecie swoistą "trono-manię". Do zabawy dołączyła się policja z Trondheim. 

Serial "Gra o tron" doczekał się wielu interesujących sposobów promocji zrobionych nie tylko przez samo HBO, ale także fanów - niedawno Nocny Król nagrał cover The White Stripes, a kilka dni później trafił do aresztu. Dlaczego mistyczna postać została zatrzymana przez policję? Ponieważ obywatele Trondheim donosili, iż na terenie ich miejscowości doszło do zniszczenia starego, wysokiego muru.

Gra o tron - Nocny Król aresztowany

Jeden z policjantów, Kristian Akelsen wypowiedział się o całej sytuacji na łamach portalu Bored Panda:

Większość z nas to fani "Gry o tron" i chcieliśmy zrobić coś fajnego z okazji premiery ostatniego sezonu. Jeden z naszych kolegów pożyczył więc maskę i pomarańczowy strój od sąsiada, a całą resztą zajęły się dwa patrole, które akurat miały przerwę obiadową. Nasza praca jest bardzo poważna, więc czasami trzeba zrobić coś przyjemnego dla odstresowania. Używamy naszego Facebooka do utrzymywania kontaktu z naszą społecznością, a post z Nocnym Królem zdobył ogromną popularność. Kto wie, może dzięki temu następnym razem będziemy mogli skorzystać z pomocy naszych obserwujących w znalezieniu zaginionej osoby albo rozwiązaniu innej zbrodni?
Przeczytaj także

A tak prezentuje się sam post opublikowany przez policję w Trondheim:

Policja otrzymała wiele zgłoszeń o człowieku z północy, który jest zaangażowany w różne przestępcze działania. Wśród jego rzekomych znalazło się znęcanie nad zwierzętami i zniszczenie mienia (rzekomo został zniszczony mur). Nasza nocna straż przechwyciła mężczyznę, aby zapobiec jego następnym zbrodniczym aktom. 

Gra o tron - kiedy premiera 2. odcinka 8. sezonu?

Jeśli chodzi zaś o sam serial, to 2. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" zadebiutuje już 22 kwietnia 2019 roku. Kolejne epizody są emitowane w poniedziałki o 3:00 na HBO. Program pojawia się też na platformie HBO GO. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.