Czy naprawdę powstanie kilka zakończeń „Gry o tron”? Maisie Williams wyjawiła plany HBO

Natalia Hluzow
22.02.2018 10:46
Czy naprawdę powstanie kilka zakończeń „Gry o tron”? Maisie Williams wyjawiła plany HBO Fot. kadr z wideo

Serialowa Arya Stark była gościem programu Jimmy Kimmel Live, w którym odniosła się do informacji na temat alternatywnych zakończeń serialu oraz zdradziła, kto poza obsadą i twórcami zna zakończenie „Gry o tron”.

HBO od zawsze miało problemy z piratami, a od kiedy „Gra o tron” stała się światowym fenomenem, było już tylko gorzej. Hakerzy zaczęli wykradać odcinki i opisy całych sezonów, szantażować stację i żądać bajońskich sum okupu za milczenie. Fani serialu śledzą natomiast każdy krok każdej osoby związanej z serialem, by móc podzielić się z innymi choć jednym, zrobionym z oddali zdjęciem aktora czy fragmentu scenografii. W tej sytuacji, szykując finałowy sezon „Gry o tron”, HBO postanowiło podjąć wszelkie kroki, by zapobiec wyciekom scenariusza czy gotowego materiału. Początkowo nawet obsada nie dostała scenariusza, by nikt nie pisnął nawet słówkiem o tym, jak zakończy się serial. Co więcej, szef programowy HBO, Casey Bloys, we wrześniu 2017 ogłosił, że twórcy zamierzają nagrać kilka zakończeń, by nikt tak naprawdę nie wiedział, co spotka bohaterów z Westeros w finale „Gry o tron”. 

Maisie Williams o kilku zakończeniach „Gry o tron”

Choć 8. sezon serialu ma mieć swoją premierę dopiero w 2019 roku, gwiazdy „Gry o tron” na każdym kroku są pytane o przyszłe losy swoich bohaterów. I czasami, chcąc nie chcąc, uchylają rąbka tajemnicy. Maisie Williams, która wciela się w postać Aryi Stark, w programie Jimmiego Kimmela zdradziła na przykład, jak tak naprawdę wygląda kwestia realizacji kilku zakończeń serialu. Kiedy Kimmel zapytał ją o to wprost, odpowiedziała:

Kiedy o tym usłyszałam, od razu pomyślałam, że nie mamy na to raczej budżetu, żeby kręcić wiele różnych zakończeń. 

Kimmel wtrącił się w jej wypowiedź, zaznaczając, że sam prezes ogłosił tę informację. Williams szybko to skwitowała, mówiąc:

Jak wiemy, prezesi [ang. presidents] nie zawsze mówią prawdę. 

Komu Maisie Williams zdradziła zakończenie „Gry o tron”?

Kiedy ustalono już, że informacja o realizacji różnych zakończeń była fałszywa, aktorka podzieliła się bardzo ciekawym zwierzeniem. Kiedy Kimmel zapytał ją, kto z jej bliskich wie, jaki będzie finał serialu, początkowo odpowiedziała, że tylko ludzie związani z „Grą o tron”, po czym dodała:

W zasadzie to wysłałam scenariusz mojej mamie.

Jeśli wierzyć słowom Williams, zakończenie serialu zna więc ekipa i obsada „Gry o tron” oraz mama aktorki. Cały wywiad możecie zobaczyć poniżej:

Całą prawdę o zakończeniu „Gry o tron” wszyscy poznamy już za ok. półtora roku. HBO oficjalnie ogłosiło, że premiera finałowego sezonu odbędzie się w 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.