"Gra o tron: Ostatnia warta": Emocjonalna reakcja Kita Haringtona na zakończenie wątku Jona i Daenerys

27.05.2019 12:21
Foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"

Na platformie HBO GO pojawił się dokument zatytułowany "Gra o tron: Ostatnia warta", przedstawiający kulisy powstawania 8. sezonu serialu. W materiale mieliśmy okazję zobaczyć bardzo emocjonalną reakcję Kita Haringtona na scenę śmierci Daenerys Targaryen z rąk Jona Snow. Film zawiera również wzruszający moment pożegnania aktora z rolą.

Finałowy odcinek "Gry o tron" wyemitowany został 20 maja 2019 roku, jednak prawdziwe pożegnanie z serialem nastąpiło dopiero tydzień później, gdy odbyła się premiera dokumentu zatytułowanego "Gra o tron: Ostatnia warta". Materiał zawiera niepublikowane wcześniej kulisy powstawania 8. sezonu serialu.

"Gra o tron: Ostatnia warta" - reakcja Kita Haringtona na śmierć Daenerys Targaryen z rąk Jona Snow

W materiale dokumentalnym możemy zobaczyć "od kuchni" nie tylko pracę techników, kostiumologów i scenografów, ale przede wszystkim przygotowania aktorów serialu do odegrania finałowych momentów "Gry o tron". Mamy również okazję ujrzeć reakcje niektórych z nich na wydarzenia zawarte w scenariuszu, bowiem część aktorów postanowiła nie czytać wcześniej skryptu finałowego sezonu, by wspólnie z innymi dzielić ten podniosły, emocjonujący moment. Do owego grona zaliczali się między innymi Maisie Williams, odtwórczyni roli Aryi Stark, oraz Kit Harington, wcielający się w "Grze o tron" w rolę Jona Snow.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"

Gdy podczas czytania ekipa doszła do momentu, w którym Jon Snow zabija Daenerys Targaryen, zatapiając nóż w jej sercu, reakcja Kita Haringtona była niezwykle emocjonalna. Aktor, w przeciwieństwie do odtwórczyni roli Matki Smoków, nie miał pojęcia o tym, jak kończy się historia walki o Żelazny Tron. Nie od dziś również wiadomo, że aktorzy występujący w "Grze o tron" są silnie emocjonalnie związani z odgrywanymi przez siebie bohaterami oraz całą historią przedstawianą w serialu, zatem reakcja Kita dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem.

Przeczytaj także

"Gra o tron: Ostatnia warta" - Kit Harington żegna się z serialem

Film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta" prezentuje nam również ostatnie chwile Kita Haringtona na planie serialu. Okazuje się, że ostatnią sceną, jaką nakręcił aktor było spięcie na linii Jon - Szary Robak, do którego doszło w pierwszych minutach finałowego odcinka. Gdy nagranie dobiegło końca, skończyła się również przygoda Kita z "Grą o tron". By należycie pożegnać aktora, jeden z twórców serialu wygłosił krótką, acz poruszającą mowę:

Dziesięć lat temu wszedłeś do biura Niny Gold jako dwunastolatek, a teraz jesteś tutaj. Twoja warta dobiegła końca. I była to wspaniała warta. Dla nas, dla tych wszystkich ludzi i dla tak wielu innych na całym świecie. Dziękujemy Ci za Jona Snow oraz przede wszystkim za to, jakim człowiekiem jesteś.

Po tych słowach, niezwykle wzruszony i cały we łzach, Kit Harington wygłosił własną, bardzo emocjonującą przemowę, wyrażając tym samym swoje oddanie i miłość do produkcji, dla której poświęcił tak wiele lat swojego życia.

Serce mi pęka. Kocham ten serial. Bardziej niż cokolwiek innego. Nigdy nie był dla mnie pracą. Był całym moim życiem i zawsze będzie moim najwspanialszym osiągnięciem. A wy zawsze będziecie moją rodziną. Bardzo was kocham i bardzo wam dziękuję.

"Gra o tron: Ostatnia warta" - Gdzie oglądać?

Film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta" wyemitowany zostanie 27 maja 2019 roku o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o 22:00 na kanale HBO3. Materiał obejrzeć można również za pośrednictwem platformy HBO GO.

Zobacz też: Gwiazdy "Gry o tron" pożegnały się z serialem HBO

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.