"Gra o tron: Ród smoka" - serial doczekał się nowego zwiastuna. Poznajcie głównych bohaterów

06.05.2022 09:29
"Gra o tron: Ród smoka" - serial doczekał się nowego zwiastuna. Poznajcie głównych bohaterów Fot. SplashNews.com/East News

Premiera "Rodu smoka" zbliża się wielkimi krokami, więc HBO postanowiło zaprezentować światu nowy zwiastun serialu, w którym poznajemy bliżej głównych graczy ówczesnego Westeros.

Gra o tron: Ród smoka - zobaczcie nowy zwiastun produkcji

Serial, który jest prequelem "Gry o tron" przyjrzy się losom rodu Targaryenów w okresie ich największej potęgi. Produkcja bazuje na motywach powieści George’a R.R Martina z serii "Ogień i Krew" i według zapowiedzi twórcy przedstawią nam nie tylko niesnaski między przodkami Daenerys, ale także konflikty między innymi szlachetnymi rodami Westeros (jak na "Grę o tron" przystało).

Polecamy

W zwiastunie "Rodu smoka" słyszymy, że historia nie pamięta krwi - pamięta za to nazwiska. Tych jak zwykle jest dużo, ale najważniejsze do zapamiętania to te, które już znacie - Targaryenowie, Hightowerowie, Starkowie i Velaryonowie. Więcej zdradzać nie będziemy, obejrzyjcie zwiastun sami:

Wśród gwiazd "Rodu smoka" znaleźli się: Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy, Fabien Frankel. Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best oraz Sonoya Mizuno.

Polecamy

"Ród smoka" został stworzony przez George'a R.R. Martina i Ryana Condala. Drugi z panów napisał scenariusz do odcinka pilotażowego, który tak bardzo spodobał się HBO, że stacja zleciła stworzenie całego sezonu. Condal wraz z Miguelem Sapochnikiem są showrunnerami serialu, a także producentami wykonawczymi (razem z Martinem).

Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków i zgodnie z zapowiedzią, "Ród smoka" ma zadebiutować na HBO Max już 22 sierpnia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.