Dobre wieści dla fanów "Gry o tron"! Kluczowy element serialu powróci w "House of Dragon"

03.02.2021 12:45
Daenerys Gra o tron Fot. materiały prasowe HBO

W prequelowej serii "House of Dragon" nie zobaczymy niestety Daenerys Targaryen czy Jona Snowa, gdyż akcja nowego serialu będzie toczyć się 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". W produkcji o rodzie Targaryenów pojawi się jednak jeden z najważniejszych elementów, który przyczynił się do rozpoznawalności serialu Benioffa i Weissa na całym świecie - muzyka Ramina Djawadiego.

"Gra o tron" zawdzięcza swoją niespotykaną popularność wielu czynnikom. Bezapelacyjnie należy do nich jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpadających w ucho motywów przewodnich w historii telewizji. Kompozycja Ramina Djawadiego otwierająca każdy z odcinków "Gry o tron" przyniosła mu rozgłos i dwie nagrody Emmy. Teraz artysta powraca do współpracy z HBO, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do "House of Dragon".

Polecamy

Ramin Djawadi skomponuje muzykę do "House of Dragon"

Ramin Djawadi, który poza ścieżką dźwiękową z "Gry o tron" skomponował także muzykę do serialu "Westworld" oraz soundtrack "Iron Mana", dołączył do elitarnego grona twórców hitu HBO, którzy będą współtworzyć jego prequel. Dotychczas tylko dwie osoby związane z "Grą o tron" znalazły się wśród realizatorów "House of Dragon". Są to George R. R. Martin (bez którego nowy projekt nie miałby racji bytu) jako jeden z producentów wykonawczych oraz Miguel Sapochnik - reżyser wielu kluczowych odcinków "Gry o tron", który w nowym serialu będzie pełnił też rolę jednego z showrunnerów. 

Polecamy

Skomponowany przez Djawadiego muzyka pełniła niezwykle istotną rolę w serialu, a sam "Main theme" z "Gry o tron" stał się samoistnym hitem, który doczekał się setek coverów i nowych aranżacji. Wśród nich mogliśmy usłyszeć m.in. metalową wersję, wersję wykonaną na kaszmirskich instrumentach czy wersję "wyśpiewaną" przez zwierzęta. Czy motyw przewodni z "House of Dragon" okaże się równie udany i popularny? Przekonamy się na początku przyszłego roku.

Polecamy

"House of Dragon" - kiedy premiera?

"House of Dragon" to pierwszy z prequeli "Gry o tron", który trafi na ekran. Serial skupi się na losach domu Targaryenów opisanych w książce George'a R.R. Martina pt. "Ogień i krew", której akcja toczy się 300 lat przed wydarzeniami z "Pieśni lodu i ognia". Serial opowie o zuchwałej księżniczce Rhaenyri, która walczy o tron należny jej bratu Ageonowi II, a także o względy ojca skradzione przez jego młodą żonę Alicent Hightower. W główne role wcielą się Emma D’Arcy, Paddy Considine, Olivia Cooke oraz znany z "The Crown" Matt Smith.

"House of Dragon" będzie składać się z 10 odcinków. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w grudniu 2020. Premierę zaplanowano na początek 2022 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.