Kolejny prequel "Gry o tron" w przygotowaniu. HBO zekranizuje "Opowieści z Siedmiu Królestw"

22.01.2021 10:47
Gra o tron prequel Fot. materiały prasowe HBO

HBO szykuje kolejny prequel "Gry o tron". Tym razem ma to być ekranizacja "Opowieści z Siedmiu Królestw" o rycerzu Dunku i jego giermku noszącym pseudonim Jajo.

Stacja HBO wyciągnęła wnioski ze statystyk podsumowujących 2020 rok i zdecydowała się postawić na rozbudowywanie swojej najcenniejszej franczyzy, jaką jest "Gra o tron". Serial o ambicjach Daenerys Targaryen i braku ambicji Jona Snowa zakończył się wprawdzie bezpowrotnie, ale George R.R. Martin ma na szczęście w zanadrzu kilka innych historii osadzonych w Westeros. Na pierwszy ogień poszli Targaryenowie (bo któżby inny) i historia ich rodu z "House of the Dragon". HBO nie zamierza jednak na tym poprzestać i zgodnie ze swoimi zapowiedziami z 2017 roku rozpoczyna kolejny projekt na podstawie książek Martina. 

Polecamy

"Opowieści z Siedmiu Królestw": Dunk i Jajo bohaterami kolejnego prequela "Gry o tron"

Jak podają sprawdzone źródła portalu Variety, kolejną porcją prozy Martina, która trafi na ekran za pośrednictwem HBO, będą "Opowieści z Siedmiu Królestw" (ang. "Tales of Dunk and Egg"). Głównymi bohaterami tej serii opowiadań są Ser Duncan Wysoki (pseudonim Dunk) i jego giermek Jajo (ukrywający swoją prawdziwą, wyjątkową tożsamość). Akcja "Opowieści z Siedmiu Królestw" toczy się 90 lat przed wydarzeniami ukazanymi w "Pieśni Lodu i Ognia", na której oparta została telewizyjna "Gra o tron". 

Zobacz także

Do tej pory Martin napisał trzy opowiadania w ramach serii o Dunku i Jaju. Są to "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy rycerz". Pierwsze z nich opublikowano w 1998 roku w "Legendach" pod redakcją Roberta Silverberga. Drugie wydano w 2003 roku w "Legendach 2", zaś trzecie w 2010 roku w zbiorze "Warriors" (pod red. Martina i Dozoisa). Wszystkie trzy można znaleźć też w zbiorze wydanym w Polsce w 2015 roku pod tytułem "Rycerz Siedmiu Królestw".

Serial nie będzie jednak musiał ograniczać się do tekstu źródłowego zawartego w trzech opowiadaniach. Martin zapowiedział już dawno, że planuje napisać siedem lub osiem nowel o Dunku i Jaju. Co ciekawe, autor długo nie chciał zgodzić się na ekranizację "Opowieści z Siedmiu Królestw". Wolał najpierw dokończyć swoją planowaną serię. Obawiał się bowiem (całkiem słusznie), że przy jego powolnym pisaniu, ewentualny serial znów wyprzedzi książki (tak jak było to w przypadku "Gry o tron"). Widać jednak, że zmienił co do tego zdanie i pogodził się z faktem, że filmowcy dopiszą własny ciąg dalszy do jego opowiadań.

Polecamy

"House of Dragon" - kiedy premiera?

Jeśli chodzi o "Opowieści z Siedmiu Królestw", wiadomo jedynie, że stacja HBO przymierza się do ich ekranizacji. W projekt nie zaangażowano jeszcze żadnego filmowca, scenarzysty czy tym bardziej gwiazdy. Sporo nowych wieści pojawiło się natomiast w temacie "House of Dragon". Zgodnie z informacjami podanymi na branżowym portalu productionlist.com, zdjęcia do serialu o rodzie Targaryenów mają rozpocząć się wiosną 2021, a gotowy serial ma trafić na HBO w 2022 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.