"Gra o tron" - o czym jest piosenka "Jenny of Oldstones"? [TŁUMACZENIE]

22.04.2019 18:57
Foto: kadr z 2. odcinka 8. sezonu Fot. kadr z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

W drugim odcinku ósmego sezonu "Gry o tron" przyszło nam usłyszeć śpiew Podricka Payne'a. O czym jest utwór, który zachwycił wszystkich fanów serialu? Przedstawiamy tłumaczenie piosenki "Jenny of Oldstones".

Drugi odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" nieco podzielił fanów. Jedni docenili jego nostalgiczny wydźwięk i możliwość pożegnania się z bohaterami, którzy zaczną ginąć w następnych odcinkach, inni z kolei narzekali na brak wartkiej akcji i zbytnią pompatyczność. Jeden moment zachwycił jednak wszystkich widzów, a mianowicie scena przy kominku w Winterfell, kiedy to Podrick Payne zaśpiewał pieść zatytułowaną "Jenny of Oldstones". O czym opowiada wspomniany utwór? Przedstawiamy tłumaczenie.

"Gra o tron": "Jenny of Oldstones" [ORYGINALNY TEKST]

High in the halls of the kings who are gone,Jenny would dance with her ghost.The ones she had lost and the ones she had found,And the ones who had love her the most.The ones who'd been gone for so very long,She couldn't remember their names.They spun her around on the damp old stone,Spun away all her sorrow and pain.And she never wanted to leave.Never wanted to leave.Never wanted to leave.Never wanted to leave.They danced through the day and into the night,Through the snow that swept through the hall.From winter to summer and winter again,Til the walls did crumble and fall.And she never wanted to leave.Never wanted to leave.Never wanted to leave.Never wanted to leave.And she never wanted to leave.Never wanted to leave.Never wanted to leave.Never wanted to leave.

"Gra o tron": "Jenny of Oldstones" [POLSKIE TŁUMACZENIE]

Wysoko w komnatach królów minionych,Jenny tańczyła ze swymi duchami.Tych co straciła i tych co znalazłaoraz tych, których miłość posiadła.Ci co odeszli tak dawno temu,że ich imion zapomniała.Krążyli z nią w koło po mokrych kamieniach,Krążyli aż minął jej smutek i żal.A ona nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.Tańczyli tak dniem i nocą,Aż śnieg zasypał komnatę.Tańczyli zimą, latem, następnie znów zimą,Aż mury runęły.A ona nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.A ona nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.Nigdy odejść nie chciała.

"Jenny of Oldstones" w wykonaniu Florence + the Machine

2. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" był pod pewnym względem przełomowy. Po raz pierwszy w historii serialu przyszło nam usłyszeć utwór wykonywany przez światową gwiazdę muzyki. Pieśń "Jenny of Oldstones" śpiewana najpierw przez Podricka, wybrzmiała również przy napisach końcowych, tym razem w wykonaniu Florence + the Machine. "Jenny of Oldstones" to utwór pochodzący z sagi Georga R.R. Martina, do którego muzykę stworzył kompozytor "Gry o tron", Ramin Djawadi, a zaśpiewała go wspomniana wcześniej wokalistka. Po emisji odcinka, utwór opublikowany został w serwisie YouTube, z oficjalnym klipem, przedstawiającym bohaterów "Gry o tron" na przestrzeni wszystkich sezonów.

"Gra o tron" 8. sezon 2. odcinek - gdzie oglądać?

Drugi odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" dostępny jest na platformie HBO GO. Telewizyjna emisja odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia 2019 roku o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3.

Zobacz też: >> "Gra o tron" sezon 8: Zapowiedź trzeciego odcinka <<

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.