Gwiazda „Avengers” zostanie głównym bohaterem w 2. sezonie „Altered Carbon”

Sergiusz Kurczuk
30.07.2018 12:13
Gwiazda „Avengers” zostanie głównym bohaterem w 2. sezonie „Altered Carbon” Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

W 2. sezonie serialu Netfliksa „Altered Carbon” w roli głównego bohatera zobaczymy zupełnie innego aktora. Angaż dostał jeden z gwiazdorów filmów Marvel Studios. 

Serial „Altered Carbon” powróci w 2. sezonie. Netlfix ogłosił pracę nad kontynuacją historii science fiction jakiś czas temu, jednak teraz pojawiły się informacje dotyczące aktora, który wcieli się Takeshego Kovacsa - głównego bohatera „Altered Carbon”. Okazuje się, że będzie to jedna z gwiazd filmów Marvel Studios, takich znana z serii „Kapitan Ameryka” i „Avengers”. Chodzi o Anthony'ego Mackiego, który od 2014 roku wciela się w Sama Wilsona, lepiej znanego jako Falcon

„Altered Carbon” sezon 2 - Antony Mackie jako Takeshi Kovacs

Serial Netfliksa został oparty na powieści Richarda K. Morgana w Polsce znanej jako „Modyfikowany węgiel”. Historia rozgrywa się w roku 2384 - w dalekiej przyszłości, w której dzięki osiągnięciom nauki ludzkość jest w stanie oszukać śmierć. Świadomość zostaje przenoszona do nowego, sztucznie wytworzonego ciała, dzięki czemu ludzie mogą żyć wiecznie. Oczywiście to, w jakie ciało można się wcielić, jest uzależnione od dochodów. Nad całym procesem czuwa bowiem korporacja Psychasec

Głównym bohaterem serialu jest Takeshi Kovacs, który ma za zadanie dowiedzieć się, kto stoi za zabójstwem Laurensa Bancrofta - szefa Psychasec. Bancroft wynajmuje Kovacsa, ponieważ ostatnia kopia zapasowa jego świadomości nie pamięta wydarzeń sprzed 48 godzin. W pierwszym sezonie w protagonistę wcielali się Joel Kinnaman, Will Yun Lee i Byron Mann. Netflix ogłosił, że tym razem Kovacs będzie wyglądał jak Anthony Mackie. Oznacza to, że zobaczymy inny okres dystopicznej rzeczywistości ukazanej w „Altered Carbon”. Na razie nie podano szczegółów fabuły 2. sezonu. 

„Altered Carbon” sezon 2 - kiedy premiera?

Kontynuacja przygód Kovacsa jest na razie w trakcie realizacji. Netflix nie podał dokładnej daty premiery serialu. Najprawdopodobniej nowe 8 odcinków „Altered Carbon” zobaczymy w roku 2019. Trudno jest jednak przewidywać, w którym kwartale odbędzie się premiera 2. sezonu serialu. Na razie platforma skupia się na najbliższej przyszłości swoich produkcji, takich jak „Sabrina”, czy „Stranger Things”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.