Najlepsze filmy akcji na HBO GO. "Mission Impossible", "Avengers" i inne

02.04.2019
Aktualizacja: 17.04.2019 12:58
Najlepsze filmy akcji na HBO GO|undefined Fot. : materiały prasowe

HBO GO ma w swojej ofercie wiele interesujących pozycji. Znajdziemy tam nie tylko świetne seriale, ale także inne produkcje godne uwagi. Postanowiliśmy wybrać 7 najlepszych filmów akcji, które są dostępne na tej platformie.

HBO GO to serwis, który w swojej ofercie ma bardzo szeroki wybór filmów godnych uwagi. Niektóre tytuły są Wam świetnie znane, a o innych pewnie usłyszycie po raz pierwszy. Jedno jest pewne, są takie produkcje, które po prostu trzeba obejrzeć. Do takich filmów można zaliczyć np. "Mission Impossible". Seria powstała na podstawie serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Każdy, kto widział ten film chociaż raz, na pewno przyzna, że to produkcja, której nie można ominąć.

Top 8: Najlepsze filmy akcji dostępne na HBO GO

Co cechuje filmy akcji? Przede wszystkim napięcie, które powinno trzymać widza od początku do końca. Takie produkcje są pełne wyścigów samochodowych, strzelanin czy bijatyk.

Przeczytaj także

1. "Avengers: Infinity War" reż. A. Russo, J. Russo (2018)

Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności, dzięki którym narzuci swoją wolę wszystkim istnieniom we wszechświecie. Czy Avengersi zdołają go pokonać? To, jak skończy się bitwa z Thanosem i kto wygra wojnę okaże się w najnowszej części filmu o superbohaterach. "Avengers: Endgame" wejdzie na ekrany kin 25 kwietnia 2019 roku.

2. "Kill Bill" reż. Q. Tarantino (2003)

Uma Thurman wcieliła się w rolę bezwzględnej zabójczyni, która planuje zemstę na ludziach, którzy próbowali ją zabić. Quentin Tarantino zaproponował aktorce rolę i przekazał jej scenariusz w dniu jej 30. urodzin.

3. "Mission Impossible: Fallout" reż. Ch. McQuarrie (2018)

To już szósta część filmu, w którym główną rolę odgrywa Tom Cruise. Widzowie powinni oglądać produkcję w skupieniu, żeby nic nie umknęło ich uwadze. Twórcom tak bardzo zależało na świetnym efekcie, że Tom Cruise trenował przez rok, żeby jak najlepiej wykonać wszystkie wyczyny kaskaderskie.

4. "Desperado" reż. R. Rodriguez (1995)

"Desperado" jest drugą częścią trylogii Roberta Rodriqueza. Pierwsza część to "El Mariachi", a trzecia nosi tytuł "Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2". Do roli Caroliny była brana pod uwagę Jennifer Lopez, ale twórcy zmienili zdanie i wybrali Salmę Hayek. 

5. "Czas Patriotów" reż. P. Noyce (1992)

Terroryści planują zamach na członka rodziny królewskiej. Kiedy rozpoczynają atak, na drodze staje Jack Ryan, były agent CIA, który udaremnia plan morderców. W wyniku strzelaniny ginie brat jednego z członków grupy terrorystycznej. Teraz Jack musi chronić siebie i swoją rodzinę. W głównego bohatera wcielił się Harrison Ford. 

6. "Maczeta zabija" reż. R. Rodriguez (2013)

Maczeta zostaje wynajęty przez rząd USA do powstrzymania szalonego handlarza bronią, który planuje ekspansję w kosmos. W filmie zagrała Amber Heard, która dostała angaż niemal w ostatniej chwili. Na początku Miss San Antonio miała zagrać Michelle Williams.

7. "48 godzin" reż. W. Hilll (1982)

W filmie wystąpili Eddie Murphy i Nick Nolte. Jack Cates "wypożycza" Reggie Hammonda, więźnia, który ukradł pieniądze bandycie, którego ściga Cates. Bohaterowie mają tylko 48 godzin na schwytanie zbrodniarza.

8. "Zakładnik" reż. M. Mann (2004)

Jamie Foxx wcielił się w taksówkarza, który pewnej nocy zabiera pasażera. Ten okazuje się płatnym mordercą. Kierowca zostaje zmuszony do bycia szoferem zabójcy. Teraz mężczyzna musi walczyć o własne życie i o życie ostatniej ofiary zbrodniarza.

Jakie filmy powinny się jeszcze znaleźć na tej liście?

Zobacz także: >>Netflix czy HBO GO? Co wybrać?<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.