Henry Cavill nie będzie już Geraltem. Aktor odchodzi z "Wiedźmina" po 3. sezonie serialu

30.10.2022 13:39
Henry Cavill nie będzie już Geraltem. Aktor odchodzi z "Wiedźmina" po 3. sezonie serialu Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix potwierdził, że powstanie 4. sezon "Wiedźmina", ale informacje nie są do końca szczęśliwe - serial opuści bowiem Henry Cavill, który perfekcyjnie wcielał się w Geralta na przestrzeni ostatnich lat.

Henry Cavill opuszcza Wiedźmina. Wiemy, kto go zastąpi

Jak podaje Deadline, Henry Cavill opuścił obsadę "Wiedźmina". Aktor pojawi się w serialu po raz ostatni w nagranym już 3. sezonie produkcji, który zadebiutuje latem 2023 roku. Później rolę Geralta z Rivii przejmie Liam Hemsworth, aktor znany z serii "Igrzyska Śmierci".

Polecamy

Według źródeł portalu, Cavill podpisał z Netflixem krótkotrwałą umowę i po 3 sezonach stwierdził, że nadszedł czas na koniec jego przygody z "Wiedźminem". Niedawno dowiedzieliśmy się, że aktor powróci do roli Supermana w przyszłych projektach dla Warner Bros. i DC, a oprócz tego ma wystąpić w głównej roli w nowej wersji "Highlandera", więc odtwórca Geralta ma zwyczajnie zbyt dużo rzeczy na głowie.

Spekuluje się również, że Cavill mógł mieć konflikty z twórcami serialu - aktor jest bowiem ogromnym fanem książek i gier ze świata "Wiedźmina", a jak pewnie wszyscy wiemy, produkcja stopniowo coraz bardziej odbiegała od oryginalnych powieści Sapkowskiego. Według Beau DeMayo, jednego z byłych producentów i scenarzystów "Wiedźmina", część osób tworzących serial "nie znosiła i wręcz kpiła z materiału źródłowego", co mogło popchnąć Cavilla do decyzji o opuszczeniu projektu. 

Aktor skomentował swoją decyzję w mediach społecznościowych, gdzie opisał postać Geralta w samych superlatywach:

Moja podróż z Geraltem z Rivii była przepełniona zarówno potworami, jak i przygodami, ale niestety odkładam swój miecz i medalion. Zamiast mnie, w roli Białego Wilka będziecie mogli zobaczyć Liama Hemswortha. Jak to bywa z najlepszymi postaciami w literaturze, podaje Liamowi pałeczkę z największym szacunkiem i wdzięcznością za to, że mogłem się wcielać w tego fascynującego bohatera. Liam - ta postać ma niezwykłą głębię, więc czerp przyjemność z zanurzania się w nią.
Polecamy

Liam Hemsworth również zabrał głos:

Jako fan "Wiedźmina" jestem niezwykle podekscytowany, że mogę zagrać Geralta z Rivii. Henry Cavill był fantastycznym Geraltem. Jestem zaszczycony, że przekazał mi lejce i pozwolił założyć miecze na plecy w kolejnych rozdziałach jego przygód. Henry - jestem twoim fanem od wielu lat i czerpałem inspirację z tego, co zrobiłeś z tym bohaterem. Chociaż mam wysoko postawioną poprzeczkę, to jestem bardzo podekscytowany, że wejdę do świata "Wiedźmina".

Tak jak wspomnieliśmy, 3. sezon "Wiedźmina" z Henrym Cavillem zobaczymy latem 2023 roku. Na debiut Liama Hemswortha będziemy musieli natomiast jeszcze poczekać.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.