"House of Dragon": HBO pokazało pierwszą zapowiedź serialu [WIDEO]

17.03.2021 10:25
house of dragon Fot. materiały prasowe HBO

Premiera "House of Dragon" będzie jednym z najważniejszych wydarzeń HBO w 2022 roku. Świadczy o tym chociażby fakt, że stacja na rok przed premierą przygotowała już zajawkę serialu.

"House of Dragon": Pierwszy teaser serialu

Poświęcony Targaryenom prequel "Gry o tron" ma zadebiutować na ekranach dopiero w 2022 roku, jednak HBO już teraz regularnie podsyca ciekawość fanów. Poznaliśmy już plakat, obsadę i opisy głównych bohaterów "House of Dragon", teraz przyszedł czas na pierwszą zapowiedź wideo.

Powyższy materiał nie zdradza zbyt wiele (a w zasadzie nie zdradza nic, czego byśmy jeszcze nie wiedzieli), ale idealnie podsyca ciekawość fanów "Gry o tron" i wzmaga ich oczekiwanie na kolejną adaptację powieści George'a R.R. Martina rozgrywającą się w Westeros 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron".

Polecamy

"House of Dragon": Obsada i twórcy

Głównymi gwiazdami serialu o Targaryenach są Paddy Considine (Viserys), Matt Smith (Daemon), Emma D'Arcy (Rhaenyra), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Tousssaint (Lord Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Velaryon) i Sonoya Mizuno (Mysaria). 

Zobacz także

Ryan Condal i Miguel Sapochonik czuwają nad całością w roli showrunnerów i producentów wykonawczych "House of Dragon", dodatkowo pierwszy z nich odpowiada za scenariusz pilota, a drugi jest głównym reżyserem. Pozostałymi reżyserami są Greg Yaitanes, Clare Kilner i Geeta V. Patel. Ścieżką dźwiękową zajmie się Ramin Djawadi. W gronie producentów są także George R.R. Martin, Vince Gerardis, Ron Schmidt i Sara Lee Hess. 

Na pierwszy sezon "House of Dragon" będzie składało się z 10 odcinków. Zdjęcia rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku. Premiera serialu została zaplanowana na początek 2022 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.