Jay i Cichy Bob powracają w serialu VR Kevina Smitha

Sergiusz Kurczuk
05.04.2018 14:27
Jay (Jason Mewes) i Cichy Bob (Kevin Smith)|undefined Fot. kadr z filmu Jay i Cichy Bob kontratakują

Jay i Cichy Bob kontratakują przy użyciu nowych technologii. Kevin Smith niebawem stworzy serial VR dla firmy STX Entertainment. 

Jay i Cichy Bob to postacie, które na trwałe zapisały się w annałach kultury popularnej. Po raz pierwszy pojawili się w filmie Kevina Smitha „Clerks – Sprzedawcy” z 1994 roku. Od tej pory wystąpili w kilku innych produkcjach reżysera, ale nie pogardzili też innymi mediami. Jay i Bob dostali między innymi własny film animowany, byli bohaterami komiksów, teledysków oraz wystąpili we własnej grze wideo. Tym razem powrócą dzięki nowym technologiom. Kevin Smith stworzy serial VR przy współpracy z firmą STX Entertainment.

Jay i Cichy Bob w serialu VR

Jak donosi serwis The Tracking Board, fani Jaya i Cichego Boba ponownie spotkają się z wiecznie ujaranymi bohaterami dzięki nowatorskiemu przedsięwzięciu firmy odpowiedzialnej za takie produkcje jak „Krąg”, „Między nami kosmos” czy „Sekret w ich oczach”. STX Entertainment oprócz tradycyjnych form filmowych i telewizyjnych od początku istnienia przygląda się stosunkowo nowemu medium, jakim jest wirtualna rzeczywistość. Oddział firmy zajmujący się nowymi technologiami, czyli studio Surreal, oprócz zwariowanych przygód Jaya Cichego Boba, przygotowuje serię innych produkcji opartych na VR, między innymi „The Limit” Roberta Rodrigueza z Michelle Rodriguez w roli głównej, komedię „New Tricks” z Edem Helmsem, który spotyka magicznego elfa oraz krótkometrażowy thriller „The Kiev ExchangeĆ” w reżyserii Petera Berga. Trwają również prace nad niezatytułowaną jeszcze produkcją z Davem Bautistą. Wszystkie te tytuły, również serial o Jayu i Cichym Bobie ukażą się na kanale Surreal, który ruszy w połowie 2018 roku. 

Mimo że VR pozostaje na razie medium w początkowej fazie rozwoju, wielkie firmy zajmujące się rozrywką ze sfery wizualnej od dawna zastanawiają się nad użyciem nowej technologii. Jak wyjdzie VR-owy serial o Jayu i cichym Bobie? Przekonamy się wkrótce. Na razie nie podano dokładnej daty premiery najnowszej produkcji Kevina Smitha. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.