Mads Mikkelsen o 4. sezonie "Hannibala": zawsze jest nadzieja

Kamil Kacperski
15.01.2019 15:41
Hannibal TV Series|undefined Fot. materiały prasowe

Aktor wcielający się w tytułowego bohatera popularnego serialu o psychiatrze/seryjnym mordercy i detektywie, który próbuje go złapać, opowiedział o przyszłości "Hannibala". 

Serial "Hannibal" skończył się po 3. sezonie, ponieważ stacja uznała, że jego oglądalność była za niska. Decyzja ta spowodowała, że produkcja zdobyła status kultowej i obecnie jest uznawana za jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Widzom zwłaszcza podobały się aspekty wizualne produkcji, a także obsada, czyli świetny Hugh Dancy w roli detektywa Willa Grahama oraz przerażający i hipnotyzujący Mads Mikkelsen, który zagrał tytułowego doktora Hannibala Lectera. 

Ostatni odcinek "Hannibala" wyemitowano w 2015 roku i od tamtego czasu projekt pozostaje zamrożony. Jednak ogromne sukcesy komercyjne platform streamingowych spowodowały, że fani żyją obecnie nadzieją, iż któryś z gigantów (Netflix, HBO albo Amazon) przejmie prawa do serialu. Podobne podejście do tematu ma również sam Mads Mikkelsen, który stał się prawdziwą gwiazdą po występach w "Hannibalu". 

Powstanie 4. sezon Hannibala?

Aktor wyznał bowiem w wywiadzie z portalem Bloody Disgusting, że on również jest pełen nadziei i chociaż nie zna konkretnego planu, to słyszał, że twórcy próbują znaleźć nowy dom dla "Hannibala":

Wydaję mi się, że zawsze jest nadzieja. Nie słyszałem nic konkretnego, ale wiem, że twórca Bryan Fuller wciąż pracuje nad tym, żeby znaleźć nowy dom dla serialu. Mam też przeczucie, że każdy, kto pracował przy serialu chętnie by wrócił do produkcji, gdyby nadarzyła się taka okazja.

Mikkelsen niestety nie wie, gdzie konkretnie twórcy próbowali sprzedać swój pomysł:

Nie wiem, gdzie konkretnie patrzyli. To jest zadanie dla ludzi, którzy zarabiają więcej ode mnie. Ale wiem, że na pewno rozmawiali z kilkoma studiami.

Hannibal 4 - co by się działo w nowym sezonie?

Aktora zapytano również o plany dotyczące potencjalnego 4. sezonu "Hannibala". Mikkelsen zdradził, że Fuller chciał przejąć prawa do "Milczenia owiec", aby móc wprowadzić postaci z tej książki do swojego serialu:

Wiem, że Bryan Fuller próbował zdobyć "Milczenie owiec". Wszystko po to, żeby móc użyć tych bohaterów w swoim "serialowym uniwersum". Mam wewnętrzne przeczucie, że tam leży potencjalna przyszłość serialu.

Na razie niestety nie mamy żadnych oficjalnych informacji dotyczących 4. sezonu "Hannibala". Jednak gdy tylko takowe się pojawią, to was o tym poinformujemy. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.