„Maniac”: Netflix prezentuje rozmaite światy w pełnym zwiastunie serialu

Natalia Hluzow
06.08.2018 16:57
Emma Stone Maniac|undefined Fot. kadry z wideo

Emma Stone i Jonah Hill już niebawem zmierzą się z serią przygód w równoległych rzeczywistościach w nowym serialu Netfliksa pt. „Maniac”. Serwis zaprezentował pełny zwiastun produkcji.

Netflix wraca na pełne obroty i szykuje kolejną niespodziankę dla wszystkich wymagających widzów, fanów sci-fi i miłośników kina w jednym. Już we wrześniu w serwisie zadebiutuje nowy serial „Maniac” („Wariat”), w którego gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in. Emma Stone i Jonah Hill.

Emma Stone i Jonah Hill Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Maniac” („Wariat”) - zwiastun serialu Netflix

Dotychczas Emma Stone i Jonah Hill pojawiali się jedynie na zdjęciach z produkcji oraz w krótkim teaserze „Maniaca”. Pełny zwiastun daje nam pierwszy wgląd w różnorodne światy, które będą przemierzali główni bohaterowie produkcji, a także prezentuje pozostałe postaci grane przez Sally Field, Justina Therouxa i Sonoyi Mizuno i oferuje wprowadzenie do historii, której wątek romantyczny przywodzi na myśl „Zakochanego bez pamięci” czy odcinek „Black Mirror” pt. „Hang the DJ”. Wszystko to składa się w bardzo intrygującą zapowiedź produkcji wypełnionej świetnym aktorstwem i widowiskowymi zmianami scenografii.

„Maniac” („Wariat”) - o czym jest?

Akcja serialu „Maniac” („Wariat”) toczy się w świecie bliskim znanej nam rzeczywistości, w którym możliwe są nietypowe eksperymenty medyczne. Nowa produkcja Netfliksa skupi się na dwójce nieznajomych, których losy połączył udział w tajemniczym badaniu klinicznym. Annie Landsberg (Emma Stone) jest pozbawioną celu i chęci do życia dziewczyną, którą dręczą zniszczone relacje z matką i siostrą. Owen Milgrim (Jonah Hill) to piąty syn bogatego przemysłowca, który zmaga się ze schizofrenią od tak dawna, że nie wiadomo już nawet, czy choroba została dobrze zdiagnozowana. Niezadowoleni ze swojego życia z radością przyjmują wieści o nowym, radykalnym leczeniu, które jest w stanie zlikwidować każdy psychiczny problem - od choroby psychicznej, przez zaburzenie osobowości po złamane serce. Nad eksperymentem czuwa Dr James K. Mantleray (Justin Theroux), wynalazca cudownych tabletek, któremu udaje się przyciągnąć 10 królików doświadczalnych do siedziby firmy Neberdine Pharmaceutical and Biotech, gdzie przeprowadzana jest rewolucyjna terapia. Po trzech dniach wszyscy mają zakończyć kurację całkowicie wyleczeni. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem...

Maniac Netflix Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Inspiracją do stworzenia amerykańskiej wersji „Maniaca” był norweski serial komediowy o tym samym tytule, w którym główny bohater wiedzie życie na kilku równoległych płaszczyznach, podczas gdy jego ciało spoczywa w szpitalu.

„Maniac” („Wariat”) - obsada i twórcy

Twórcą i scenarzystą serialu „Maniac” jest Patrick Somerville. Reżyserem całego serialu jest Cary Fukunaga, który na swoim koncie ma już serial „True Detecitve”, a także filmy „Jane Eyre” i „Beats of No Nation”. Jest też współtwórcą scenariuszy do filmu „To” i serialu „Alienista”. W obsadzie, prócz Stone, Hilla i Therouxa znaleźli się Sally Field, Julia Garner, Gabriel Byrne, Sonoya Mizuno i Jemima Kirke.

Premiera wszystkich 10 odcinków serialu na Netflix odbędzie się 21 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.