Neil Gaiman i Elon Musk kłócą się o "Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy": "Tolkien przewraca się w grobie"

07.09.2022 12:04
Neil Gaiman i Elon Musk kłócą się o "Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy": "Tolkien przewraca się w grobie" Fot. NTB Scanpix/Associated Press/East News

Twórca "Sandmana" i "Dobrych omenów" Neil Gaiman niezbyt dogaduje się z Elonem Muskiem w sprawie najnowszego serialu Amazona "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy".

Elon Musk i Neil Gaiman nie zgadzają się co do Pierścieni Władzy

Elon Musk wydał werdykt w sprawie nowego serialu Amazona - chodzi oczywiście o "Pierścienie Władzy", które inspirowane są światem "Władcy Pierścieni" wykreowanym przez Tolkiena. Miliarder stwierdził zwyczajnie na swoim Twitterze, że "Tolkien przewraca się teraz w grobie".

Polecamy

Szef Tesli nie zakończył swojej wypowiedzi na tym - niedługo później dodał w odpowiedzi na swojego własnego tweeta, że:

Praktycznie każdy bohater męski jest do tej pory albo tchórzem, albo pajacem, albo tym i tym. Tylko Galadriel jest odważna, mądra i miła.

Jak to zwykle z Muskiem bywa, jego słowa zostały szeroko skomentowane - jeden z fanów podsunął je Gaimanowi, twierdząc że "nawet je*any Elon Musk nie jest fanem tego serialu", na co twórca "Sandmana" odpowiedział:

Elon Musk nie przychodzi do mnie o poradę na temat tego jak nie dać sobie rady z kupnem Twittera, a ja nie chodzę do niego po krytykę filmu, telewizji i literatury.
Polecamy

Gaiman może być teraz podwójnie pewny siebie - nie tylko ma na koncie przełomowe książki i powieści graficzne, ale teraz także serial "Sandman" (którego pomógł stworzyć, a także pełnił rolę producenta wykonawczego) jest jednym z największych hitów Netflixa na przestrzeni ostatniego roku. 

Na razie możemy jedynie czekać na rozwinięcie serialu "Pierścienie Władzy" - kolejne odcinki debiutują na Prime Video w piątki. Najbliższy zobaczymy już 9 września 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.