Netflix nazwał Jokera Heatha Ledgera "najlepszym złoczyńcą w historii"

Kamil Kacperski
08.02.2019 12:23
Joker w filmie Mroczny rycerz|undefined Fot. kadr z filmu

Kto jest najlepszym złoczyńcą w historii kina? Darth Vader? Hans Gruber? Skaza z "Króla Lwa"? Netflix uważa, że jest nim Joker z "Mrocznego rycerza". Zgadzacie się z ich zdaniem?

Popularność Netfliksa jest tak ogromna, że nie ma chyba dnia, w którym w mediach nie pojawiłyby się jakieś artykuły o platformie streamingowej. Tym razem zespół odpowiedzialny za media społecznościowe Netfliksa udostępnił na Twitterze minutowe wideo prezentujące Jokera z "Mrocznego rycerza". W poście zachęcili fanów do zabawy, pisząc żebyśmy "wymienili lepszego złoczyńcę". Oni poczekają. 

Joker Heatha Ledgera najlepszym złoczyńcą według Netfliksa

Przynajmniej 33 tysiące osób zgodziło się z opinią Netfliksa, bowiem właśnie tyle "serduszek" otrzymał post na Twitterze profilu Netflix Film:

Heath Ledger został pośmiertnie nagrodzony Oscarem za drugoplanową rolę męską, a "Mroczny rycerz" z jego udziałem jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych filmów XXI wieku i najlepszy film superbohaterski wszech czasów. Produkcja Nolana była również ogromnym sukcesem finansowym, ponieważ zarobiła ponad miliard dolarów w światowym box-offisie. 

Przeczytaj także

A jakie propozycje podali fani Netfliksa? Przeróżne - od wspomnianego Hansa Grubera, przez Antona Chigurha z filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi" (w tej roli nagrodzony Oscarem Javier Bardem), aż do Donalda Trumpa, obecnego prezydenta USA. Niektóre z odpowiedzi fanów doczekały się nawet reakcji ze strony Netfliksa. Na przykład platforma określiła Lokiego "perfekcyjnym":

Po prostu wjechałeś do komentarzy z moją dziecięcą traumą. Dzięki. 

Jedna osoba natomiast za najlepszego złoczyńcę w historii uznała swojego... byłego. Lub byłą. Tego akurat nie sprecyzowano:

Film o Jokerze z Joaquinem Phoenixem - kiedy premiera?

Już we wrześniu 2019 roku do kin trafi film "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Myślicie, że Phoenix dorówna Ledgerowi i jego występ spotka się z tak świetnym przyjęciem ze strony krytyków i fanów?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.