Netflix stworzy "Squid Game" w rzeczywistości. Co wiemy o nadchodzącym projekcie?

15.06.2022 10:21
Netflix stworzy "Squid Game" w rzeczywistości. Co wiemy o nadchodzącym projekcie? Fot. materiały prasowe/Noh Juhan/Netflix

Domyślamy się, że Netflix nie planuje, by karą za niewykonanie zadania była śmierć...

Squid Game: The Challenge - ruszyły castingi do nowego programu Netflixa

Żyjemy w jednym z tych mroczniejszych timeline'ów - Netflix ogłosił bowiem, że zamierza stworzyć "Squid Game" w rzeczywistości. Według informacji od platformy streamingowej, ich reality show ma mieć 10 odcinków, a stawką będzie kilka milionów dolarów. No i uczestnikom w przeciwieństwie do oryginału nie będzie groziła śmierć. Chyba.

Polecamy

Tak jak serial, program "Squid Game: The Challenge" pokaże nam zmagania 456 zawodników, tylko tym razem na zwycięzcę będzie czekało 4,56 miliona dolarów, a nie ok. 38 milionów, jak w koreańskim pierwowzorze. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym Netflixa, uczestnicy będą "mierzyli się z zabawami znanymi z oryginału", a także "zupełnie nowymi wyzwaniami".

Ruszyły już nawet castingi do produkcji, które odbywają się za pośrednictwem strony SquidGameCasting.com. Obecnie twórcy szukają osób z całego świata, a jedynym wymogiem jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Polecamy

Na temat projektu wypowiedział się Brandon Riegg, wiceprezes Netflix ds. Unscripted and Documentary Series:

"Squid Game" porwało cały świat za sprawą świetnej opowieści i ikonicznej strony wizualnej. Dziękujemy reżyserowi Hwangowi, że pozwolił nam przenieść swój pomysł do rzeczywistości i pomógł nam w zrobieniu show, które będzie też eksperymentem społecznym. Fani oryginału zostaną zabrani w interesującą i nieprzewidywalną podróż, w której 456 ludzi z całego świata zawalczy o największą stawkę w historii programów rozrywkowych. 

"Squid Game: The Challenge" będzie kręcone w Wielkiej Brytanii jeszcze w 2022 roku. Wieść o tym projekcie pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Netflix oficjalnie zamówił 2. sezon oryginalnego "Squid Game", w którym mają powrócić Gi-Hun oraz Front Man. Na razie data premiery obu produkcji nie jest znana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.