Netflix tworzy serial o jeżu Sonicu. Kiedy zobaczymy produkcję?

02.02.2021 14:44
Netflix tworzy serial o jeżu Sonicu. Kiedy zobaczymy produkcję? Fot. Paramount Pictures/Ferrari Press/East News

Jeż Sonic doczeka się nowego serialu o swoich przygodach. Ten ma zadebiutować na Netfliksie już w ciągu kilkunastu miesięcy.

Sonic doczeka się kolejnego serialu. Ten stworzy Netflix

Jak podaje Variety, Netflix szykuje nowy serial o przygodach sympatycznego niebieskiego jeża. Nowa produkcja ma nosić tytuł "Sonic Prime", pierwszy sezon będzie liczył aż 24 odcinki, a premierę zaplanowano na 2022 rok.

Polecamy

Sonic ma przeżyć zupełnie nową historię w swojego rodzaju multiwersum. Charakterystyczny jeż nagle staje się bohaterem, od którego zależą losy wielu równoległych światów. Postać ma przeżyć "podróż, która pozwala mu odnaleźć siebie i przy okazji dostąpić odkupienia".

Na temat nowej produkcji wypowiedziała się Dominique Bazay, szefowa działu oryginalnych produkcji animowanych w Netlix:

Sonic to wielbiony przez wielu bohater, który ma miejsce w sercu wielu fanów - w tym i moim. Spędziłam wiele godzin w towarzystwie niebieskiego szybciora w trakcie dzieciństwa. Dla mnie to zaszczyt, że mogę spróbować stworzyć nowe przygody tego legendarnego bohatera, tworząc serial, który pozwoli młodszym generacjom na zapoznanie się z tym sympatycznym jeżem.
Polecamy

Nowy projekt Netfliksa będzie kolejną odsłoną przygód Sonica. Niedawno widzieliśmy chociażby debiutancki film aktorski z udziałem postaci. W rolach głównych wystąpili James Marsden jako Tom, Jim Carrey jako Doktor Robotnik, a Sonicowi głosu udzielił Ben Schwarz.

Film zadebiutował w kinach 12 sierpnia 2020 roku i okazał się sukcesem finansowym, przynosząc przychody rzędu 320 milionów dolarów. Ta popularność sprawiła, że Sega i Paramount zapowiedziały powstanie kontynuacji filmu. Niestety, na razie nie znamy ani szczegółów fabuły "Sonic Prime", ani daty premiery serialu. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.