Światło i mrok łączą się w nowym zwiastunie serialu „Cloak and Dagger”

Sergiusz Kurczuk
21.03.2018 15:23
Cloak i Dagger|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się pełny zwiastun serialu „Cloak and Dagger”. Jak prezentuje się najnowsza telewizyjna produkcja Marvela?

Sukces seriali opartych na komiksach Marvela, stworzonych przez platformę Netflix, spowodował, że na superbohaterów życzliwszym okiem zaczęły patrzeć różne stacje telewizyjne. Stacja ABC powołała do życia „Inhumans”, Fox zaprezentował „Legiona” i „The Gifted”, Hulu „The Runaways”, a Freeform niebawem pokaże świat u „Cloak and Dagger”. W przeciwieństwie do wytwórni filmowych twórcy telewizyjni stawiają na mniej oczywiste postacie. Podobnie jest przypadku najnowszego serialu opartego na komiksach Marvela. W sieci zaprezentowano zwiastun i plakat „Cloak and Dagger”.

„Cloak and Dagger” - zwiastun serialu Marvela

Kilka tygodni przed premierą zwiastuna, w sieci pojawił się teaser. Mogliśmy poznać w nim głównych bohaterów, czyli Tandy Bowen (Olivia Holt) i Tyrone'a Johnsona (Aubrey Joseph). W krótkiej zapowiedzi jedynie zasugerowano widzom, na czym polegają moce głównych bohaterów. W zwiastunie możemy bliżej przyjrzeć się niesamowitym umiejętnościom Cloaka i Dagger. 

Na plakacie widzimy głównych bohaterów stojących na dachu jednego z budynków. Dziewczyna trzyma w dłoni jeden ze swoich świetlnych sztyletów, natomiast chłopaka spowija mroczna mgła wyglądająca jak długi czarny płaszcz. Wszystkich fanów MCU powinien zainteresować szczegół, który może umknąć laikom. Na dachu znajduje się też szyld. Chociaż napis jest ucięty i odwrócony do widza tyłem, bez problemu można domyślić się, że Cloak i Dagger stoją na budynku należącym do Roxxon Company. Firma pojawiła się w wielu filmach i serialach MCU i była powiązana z czarnymi charakterami. 

Cloak and Dagger - plakat Fot. foto: materiały promocyjne

„Cloak and Dagger” - kim są?

Bohaterowie zadebiutowali na łamach 64. numeru komiksu „Peter Parker, the Spectacular Spider-Man”. Połączyli siły z pajęczym bohaterem i często występowali gościnnie w seriach mu poświęconych, walcząc z bardziej przyziemnymi przeciwnikami. Oboje byli nastolatkami z problemami, którzy uciekli z domów i przez przypadek spotkali się w Nowym Jorku. Zostali przyjaciółmi, a wkrótce spotkali na swojej drodze człowieka pracującego dla jednego z gangów. Simon Marshall zwabiał bezdomnych nastolatków pod pretekstem pomocy i testował na nich eksperymentalną formę heroiny. Z eksperymentu cało wyszli jedynie Tandy i Tyrone, jednak ich życie zmieniło się na zawsze.

64 - okładka Fot. foto: Peter Parker, the Spectacular Spider-Man #64

Chłopak i dziewczyna zyskali nadzwyczajne moce i przybrali pseudonimy Cloak i Dagger, które nawiązują do umiejętności. Ciało Tyrone'a po zażyciu narkotyku stało się portalem do mikrowymiaru znanego jako Drakforce. Żeby przeżyć, potrzebuje bliskiego kontaktu z Dagger. Cloak potrafi się teleportować i przyjąć niematerialną formę. Tandy posiadła umiejętność generowania sztyletów złożonych z mocy znanej jako Lightforce. Oprócz tego może emitować promienie stworzone z żywego światła. Jej moc potrafi również oczyszczać ciało napotkanych osób z wszelkiego rodzaju toksyn. Para postanowiła wykorzystać swoje zdolności, by walczyć z dilerami i zapobiec sytuacji, która przemieniła ich w nie do końca ludzkie istoty.

W serialu prawdopodobnie pojawi się wiele elementów, które występowały w komiksach Colaku i Dagger. Za moce dwójki bohaterów odpowie zapewne korporacja Roxxon, która słynie z różnych nie do końca legalnych eksperymentów, które niejednokrotnie uprzykrzyły życie członków organizacji S.H.I.E.L.D. oraz agentce Peggy Carter. 

Premiera serialu już 7 czerwca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.