Odniesienia do "Milczenia owiec" w dwóch nowych zwiastunach serialu "Clarice"

08.02.2021 08:44
Milczenie owiec - Jodie Foster - kadr z filmu Fot. Mary Evans Picture Library/East News

"Clarice" to serialowa kontynuacja "Milczenia owiec". Podczas Super Bowl 2021 zaprezentowano dwie zapowiedzi nadchodzącej produkcji.

Jak bardzo serial "Clarice" będzie powiązany z fabułą "Milczenia owiec". Nowe zwiastuny nadchodzącego tytułu sugerują, że fani kultowego thrillera będą zadowoleni.

"Clarcie" - kontynuacja "Milczenia" owiec w dwóch nowych zwiastunach

Film Jonathana Demme obchodzi w 2021 roku 30. rocznicę premiery. Z tego powodu stacja CBS powołała do życia spin-off, będący jednocześnie kontynuacją "Milczenia owiec". Historia zaprezentowana w serialu "Clarice" będzie pokazywać dalsze losy agentki Starling, granej w filmie przez Jodie Foster.

Polecamy

Do tej pory wiadomo było, że serial niejako wychodzi od zakończenia oscarowego thrillera z Anthonym Hopkinsem w roli Hannibala Lectera. Poprzednie zwiastuny sugerowały jednak, że tytułowa bohaterka zajmie się kolejnymi sprawami kryminalnymi, niepowiązanymi z jej poprzednim dochodzeniem. Dwa nowe zwiastuny "Clarice" wskazuje jednak, że miano "kontynuacji" nie zostało użyte na wyrost.

Polecamy

Oto jak prezentuje się pierwszy z nich.

Druga zapowiedź jest krótsza, ale również zawiera odniesienia do "Milczenia owiec".

W pierwszym trailerze widzimy młodą Clarice, która stara się uratować jagnię przed śmiercią. Akcja zdarzenia rozgrywa się na farmie w Appalachii. Słowa o krzyczących owcach to oczywiste odniesienie do oryginalnej historii o Jame "Buffalo Billu" Gumbie. W zapowiedzi pojawiają się też ćmy, które były ważnym symbolem w "Milczeniu owiec".

Polecamy

W trzydziestosekundowym teaserze widzimy już fragmenty wydarzeń osadzonych w serialowej teraźniejszości. Dowiadujemy się, że agentka Starling ruszy tropem kolejnego seryjnego mordercy. Nowy psychopata mordujący kobiety, przypomina Clarice o wydarzeniach związanych z "Buffalo Billem". W jaki sposób morderca będzie z nim powiązany?

Polecamy

"Clarcie" - kiedy premiera?

Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy już niebawem. Akcja serialu stworzonego przez Alexa Kurtzmana i Jenny Lumet rozgrywa się w roku 1993, czyli około dwunastu miesięcy po wydarzeniach z "Milczenia owiec". W rolach głównych wystąpili Rebecca Breeds, Michael Cudlitz, Kal Penn, Nick Sandow, Lucca De Oliveira, Devyn A. Tyler oraz Marnee Carpenter. Amerykańska premiera "Clarice" odbędzie się 11 lutego 2021 roku na kanale CBS. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do Polski.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.