Dom Buffalo Billa z "Milczenia owiec" trafił na sprzedaż. Cena za kultowy budynek wcale nie jest wysoka

05.10.2020 10:13
TED LEVINE jako Buffalo Bill|undefined Fot. Mary Evans Picture Library

"Milczenie owiec" to jeden z najsłynniejszych thrillerów. Fani filmu mogą poczuć się jak jeden z jego bohaterów - psychopatyczny Buffalo Bill. Jego dom trafił na sprzedaż.

Chcieliście kiedyś poczuć się jak bohaterowie "Milczenia owiec"? Macie okazję, przynajmniej jeśli dysponujecie kwotą potrzebną do zakupu domu. Na sprzedaż wystawiono budynek, który grał kryjówkę Buffalo Billa - przerażającego psychopaty, będącego celem agentki Starling i Hannibala Lectera.

"Milczenie owiec" - kup sobie dom Buffalo Billa

Aukcje zazwyczaj kojarzą się ze sprzedażą znanych dzieł sztuki lub zabytkowych antyków. Nie zawsze jednak pod młotek idą przedmioty dla snobów. Bardzo często kupić można również pamiątki ściśle związane z popkulturą - instrumenty znanych muzyków, kultowe zabawki lub rekwizyty filmowe.

Przeczytaj także

Tym razem do kupienia jest cały dom, który pełnił bardzo ważną rolę w słynnym filmie Jonathana Demme'a z Jodie Foster i Anthonym Hopkinsem w rolach głównych. Fabuła "Milczenia owiec" opiera się na poszukiwaniu niechwytnego psychopaty, który morduje kobiety. Śledczy nazywają go Buffalo Billem. Agentka Starling postanawia zasięgnąć pomocy u wybitnego niegdyś psychiatry - Hannibala Lectera. Obecnie skazanego za wiele makabrycznych przestępstw kanibala.

Przeczytaj także

Firma The Sisters Sold It zajmująca się sprzedażą nieruchomości postanowiła znaleźć nowego właściciela kultowego miejsca. Na kanał na YouTube przedsiębiorstwa trafiła prezentacja domu Buffalo Billa.

Dom z czterema sypialniami został usytuowany na ponad półhektarowej posesji i znajduje się w Perryopolis nieopodal miasta Pittsburgh. Wygląd zewnętrzny budynku praktycznie nie zmienił się od roku 1991. Różni się jedynie otoczenie domu. Cena za nieruchomość to jedyne 298,500 dolarów, czyli około 1 140 000 złotych. Nie jest więc to kwota szczególnie wygórowana.

Przeczytaj także

Kto zostanie nowym właścicielem domu Buffalo Billa? Przekonamy się za jakiś czas. Miejmy nadzieję, że nie będzie to żaden naśladowca psychopaty...

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Milczenie owiec" wraca w wersji serialowej. Kiedy będzie emitowane?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.