Oto pierwszy zwiastun serialu o Sex Pistols. Jak prezentuje się "Pistol"? [WIDEO]

05.04.2022 14:07
Sex Pistols Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Premiera serialu o Sex Pistols już niedługo! Jak prezentuje się pierwszy zwiastun tej produkcji?

Coraz częściej pojawiają się kolejne filmy i seriale o legendach muzyki. Biografie słynnych artystów nadal nie przestają fascynować i dobrze się sprzedają - przykładem mogą być chociażby "Bohemian Rhapsody" czy musical "Rocketman". Niedługo fani punkowych brzmień będą mogli obejrzeć produkcję poświęconą Sex Pistols. Właśnie otrzymaliśmy pierwszy zwiastun serialu "Pistol".

Polecamy

Oto pierwszy zwiastun serialu o Sex Pistols. Jak prezentuje się "Pistol"? [WIDEO]

Za serial "Pistol" odpowiada reżyser Danny Boyle, który na swoim koncie ma takie produkcje, jak "Trainspotting", czy "Slumdog. Milioner z ulicy". Scenariusz stworzyli Craig Pearce oraz Frank Cottrell Boyce i panowie zainspirowali się pamiętnikiem gitarzysty Steve'a Jonesa pod tytułem "Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol". Książka ukazała się w 2018 roku.

Polecamy

W końcu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji. Zobaczcie, czego należy się spodziewać po serialu "Pistol":

W produkcji wystąpią Toby Wallace ("Babyteeth") jako Steve Jones, Anson Boon ("1917") jako John LydonLouis Partridge ("Enola Homes") jako Sid Vicious, Jacob Slater jako Paul Cook, Fabien Frankel ("The Serpent") jako Glen Matlock, Dylan Llewellyn ("Derry Girls") jako Wally Nightingale.

"Pistol" pojawi się już 31 maja 2022 roku na FX/Hulu i będzie również dostępny na platformie Disney+. Wszystko zatem wskazuje, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć serial 14 czerwca 2022 roku, gdy serwis pojawi się w naszym kraju.

Nie żyje Pamela Rooke (Jordan), legenda punkrockowej mody

W nadchodzącym serialu aktorka Maisie Williams ("Gra o tron") zagra punkową modelkę Jordan. Niestety ikona punkrockowej mody zmarła 3 kwietnia 2022 w wieku 66 lat. O jej śmierci poinformował jej partner. Modelka zmarła z powodu raka dróg żółciowych.

Jordan zaczęła pracować w butiku Vivienne Westwood "Sex" w latach 70., gdy miała tylko kilkanaście lat. To dzięki niej punkowcy zaczęli nosić skórę, podarte ubrania i mocno eksperymentowali ze swoim wyglądem.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.