Peter Jackson wyreżyseruje odcinek „Doktora Who”?

Robert Skowronski
01.12.2015 13:48
Peter Jackson wyreżyseruje odcinek „Doktora Who”? Fot. kadr z wideo

Nie ma na to pełnego potwierdzenia, ale reżyser „Władcy Pierścieni” wyraźnie nam to zasugerował. W jaki sposób?

Poprzez opublikowanie filmu na swoim profilu na Facebooku. Podczas pogawędki z córką w czasie polerowania statuetek Oscara, Peter Jackson dowiaduje się od swojej latorośli, że nie odpowiedział na wiadomość od producenta i scenarzysty Stevena Moffata, który z ochotą współpracowałby z nim przy „Doktorze Who”.

Może nie byłoby niczego niesamowitego w tym materiale wideo, gdyby nie to, że ni stąd ni zowąd w mieszkaniu Jacksonów zjawia się tytułowy bohater serialu. Zobaczcie film z nowozelandzkim reżyserem i brytyjskim doktorem:

Taka akcja sporo sugeruje. Jest wielce prawdopodobne, że Peter Jackson stanie za kamerą na planie przynajmniej jednego odcinka serii. Dodatkowo potwierdzenia tych informacji można szukać w komentarzu pod filmem reżysera, który został napisany przez oficjalny profil serialu „Doktor Who”.

Doktor zdecydowanie trafił pod właściwy adres!
post

Jeszcze w połowie 2014 roku Steven Moffat w udzielonym wywiadzie wyjawił, że miał już przyjemność rozmawiać z Jacksonem na temat ewentualnej współpracy na planie serialu:

Wydaje mi się, że kiedyś połączymy siły. On jest dalej strasznie zajęty „Hobbitem”. Rozmawiałem z nim twarzą w twarz i powiedział, że chciałby wyreżyserować jeden odcinek. Może robić na co tylko ma ochotę - włada Nową Zelandią.

Ci, którzy bliżej przyjrzeli się otoczeniu i temu, co leży na stole, być może zauważyli coś co przyprawiło ich o szybsze bicie serca. Tuż przed naszymi oczami, na pierwszym planie spoczywa książka autorstwa J.R.R. Tolkiena, „Silmarillion”. Dzieło poprzetykane jest w różnych miejscach zakładkami.

Czy to właśnie ekranizacja tej pozycji będzie kolejnym dużym projektem twórcy? Miejmy nadzieję, że tym razem będzie wiedział co robi na planie, nie tak jak to było przy kręceniu „Hobbita”.

Chcielibyście, żeby Peter Jackson wyreżyserował odcinek „Doktora Who”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.