"Piękna i Bestia" doczeka się serialowego prequela. Co wiemy o nadchodzącym projekcie?

16.06.2021 13:08
"Piękna i Bestia" doczeka się serialowego prequela. Co wiemy o nadchodzącym projekcie? Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Postaci z filmu Disneya "Piękna i Bestia" doczekają się kolejnej okazji na bycie w świetle reflektorów. A przynajmniej kilka z nich, którzy pojawią się w serialowym prequelu produkcji. 

Disney tworzy serial na podstawie Pięknej i Bestii

Od kilku tygodni spekulowano, że Gaston i LeFou doczekają się swojego własnego serialu na Disney+, który opowie o ich przeszłości. Disney w końcu potwierdził doniesienia i stwierdził, że przygotuje specjalny miniserial, który będzie miał 8 odcinków. 

Polecamy

Luke Evans i Josh Gad ponownie zagrają swoje role jako Gaston i LeFou. W serialu pojawi się Briana Middleton, która wcieli się w przyrodnią siostrę LeFou o imieniu Tilly. Josh Gad będzie również producentem oraz showrunnerem serialu - w tym pomogą mu Edward Kitsis oraz Adam Horowitz.

Kompozytor Alan Menken przygotuje kilka nowych utworów na potrzeby serialu, a także będzie producentem wykonawczym produkcji. Jak czytamy w oświadczeniu Gary'ego Marsha, kreatywnego szefa oddziału Disney Branded Television:

To serial dla tych, którzy zastanawiają się, jak taki brutal jak Gaston i słodziak jak LeFou mogli zostać przyjaciółmi, czy jakim cudem doszło do klątwy, zmieniającej księcia w Bestię. Nowy projekt na to odpowie... a także zada kolejne pytania. 
Polecamy

Szef Disney+ Michael Paull powiedział natomiast:

Przez trzy dekady, ta opowieść stara jak świat inspirowała całe generacje fanów na całym świecie. Nie możemy się doczekać powrotu do tego magicznego świata "Pięknej i Bestii".

Na razie nie znamy ani daty premiery, ani oficjalnego tytułu nadchodzącego serialu z Evansem i Gadem w rolach głównych.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.