Powstanie serial „Sin City”

Kamil Dachnij
01.06.2017 11:10
Powstanie serial „Sin City” Fot. kadr z filmu

Popularna seria komiksowa „Sin City: Miasto grzechu” autorstwa Franka Millera trafi do telewizji. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać dwa filmy z doborową obsadą. 

Świat komiksu potrzebował takiej informacji. The Weinstein Company oraz Dimension łączą siły, aby stworzyć telewizyjnego reboota jednego z najlepszych komiksów Franka Millera, autora takich tytułów jak „Powrót Mrocznego Rycerza” czy „300”. Były showrunner serialu „The Walking Dead”, Glen Mazzara, będzie odpowiedzialny za scenariusz. Według pierwszych informacji, serial nie będzie przypominał filmowych adaptacji i przedstawi nowe historie oraz bohaterów z „Miasta grzechu”.

Reżyserem pilota będzie Len Wiseman, który do tej pory zapamiętał się widzom za sprawą filmów z serii „Underworld” oraz „Szklanej pułapki 4.0”. Choć filmy nie należą do najlepiej ocenianych, to nie podlega dyskusji, że Wiseman kręcić potrafi i z dobrym scenariuszem wykona odpowiednią robotę. Nie będzie to zresztą jego pierwsza adaptacja komiksowa na małym ekranie – ostatnio pracował przy serialu „Lucyfer”.

Komiks „Sin City – Miasto grzechu” swoje początki ma w 1991 roku, gdy pojawił się na stronach „Dark Horse Presents”. Już jako osobny tytuł ukazywał się do 2000 roku. Ponownie głośno było o nim, gdy w 2005 roku do kin trafiła filmowa adaptacja. Jej reżyserami byli Frank Miller, Robert Rodriguez oraz Quentin Tarantino, który miał udział w jednym wyjątkowo zabawnym segmencie.

Filmowe „Sin City” przenosiło na duży ekran cztery opowieści z serii i mogło się pochwalić niewiarygodną obsadą, bo widzieliśmy w nim Bruce’a Willisa, Jessicę Albę, Rosario Dawson, Benicia Del Toro, Clive’a Owena, Rutgera Hauera, Powersa Boothe'a, Elijahę Wooda oraz Mickey’a Rourke’a. Recenzje były świetne i finansowo też nie było źle. W 2014 roku pojawiła się druga część, „Sin City 2: Damulka warta grzechu”, ale niestety nie powiodło się jej już tak dobrze, mimo iż była przyzwoitą kontynuacją, w której szczególnie wrażenie zrobiła Eva Green jako wyjątkowo sprytna femme fatale.

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.