Poznaliśmy szczegóły fabularne 2. sezonu "Wiedźmina". Fani będą zadowoleni

27.12.2019 10:42
Wiedźmin|undefined Fot. materiały prasowe/Netflix

Twórczyni serialu Lauren S. Hissrich nareszcie mogła spoilerowo opowiedzieć o "Wiedźminie", a także zdradzić co nieco na temat przyszłości produkcji Netfliksa.

Drugi sezon "Wiedźmina" został potwierdzony jeszcze przed premierą pierwszych 8 odcinków. Nareszcie doczekaliśmy się jednak debiutu przygód Geralta i spółki na Netfliksie i ten został przyjęty... naprawdę różnie. Z jednej strony fani komplementowali świetne efekty wizualne, muzykę i grę aktorską Henry'ego Cavilla, Anyi Chalotry i reszty obsady, z drugiej zaś czepiano się nietypowego poszatkowania fabuły i zaburzenia chronologii, co utrudniało zabawę z "Wiedźminem".

Wiedźmin - 2. sezon będzie łatwiejszy w odbiorze?

Ci, którym ten niestandardowy sposób opowiadania historii przeszkadzał, mogą na szczęście odetchnąć. Twórczyni i główna scenarzystka serialu Lauren S. Hissrich podzieliła się informacjami na temat 2. sezonu "Wiedźmina" i potwierdziła, że tym razem historia będzie opowiadana zdecydowanie bardziej liniowo. 

Artystka porozmawiała z dziennikarzami z GamesRadar+, gdzie wyjaśniła, że 2. sezon bardziej skupi się na wspólnych przygodach Ciri, Yennefer i Geralta:

W drugim sezonie wspaniałe jest to, że fabuła jest zdecydowanie bardziej skoncentrowana. Jest mocniejsza, bo wszystkie relacje, które nawiązaliśmy w sezonie pierwszym zaczynają się urzeczywistniać. Postacie zaczynają się spotykać i wchodzić w interakcje. Czasami to idzie dobrze, niekiedy źle. Ale wygląda to tak, jakby wszystkie elementy, z których stworzyliśmy ten świat, w końcu zaczęły się układać w coś konkretnego.
Przeczytaj także

Dlatego też działania z 1. serii musiały zostać poprowadzone tak, a nie inaczej, byśmy mogli spędzić jak najwięcej czasu ze wszystkimi głównymi bohaterami, a nie tylko tytułowym wiedźminem. Jak tłumaczy sama Hissrich:

Jak dla mnie, problem z opowiadaniami jest taki, że Yennefer i Ciri nie są w nich zbytnio obecne. Zwłaszcza Ciri, która nie zdążyła się nawet jeszcze urodzić. Więc chciałam przywołać ich historię, zrobić to dla Geralta. I szybko stało się jasne, że musimy zacząć bawić się czasem.

Zdjęcia do 2. sezonu "Wiedźmina" mają ruszyć na początku 2020 roku, więc być może jeszcze w grudniu zobaczymy nowe odcinki serialu o Geralcie, Ciri i Yennefer.

Zobacz także: "Wiedźmin": polscy internauci przegrali z piratami. Nie udał się trolling stulecia

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.