Ruszyły prace nad drugim prequelem "Gry o tron". Poznamy historię Targaryenów?

13.09.2019 11:32
Foto: materiały prasowe HBO|undefined Fot. materiały prasowe HBO

Serialowe uniwersum "Gry o tron" się rozsrasta. Według najnowszych doniesień powstaje drugi prequel, którego akcja rozgrywać ma się na 300 lat przed wydarzeniami z oryginalnej produkcji.

Od dawna wiadomo, że stacja HBO ma w planach znacznie poszerzyć serialowe uniwersum "Gry o tron". Trwają już zdjęcia do pierwszego prequela, w którym będziemy śledzić wydarzenia z Ery Herosów. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, stacja jest bliska zawarcia umowy dotyczącej zamówienia pilota kolejnej produkcji. Akcja drugiego z prequeli miałaby się rozegrać 300 lat przed wydarzeniami z oryginalnego serialu. Czyli, gdy w Westeros zawitał smoczy ród Targaryenów.

Ruszyły prace nad drugim prequelem "Gry o tron" - poznamy historię Targaryenów?

Jak donosi The Hollywood Reporter, stacja HBO rozpoczęła prace nad drugim prequelem jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Akcja miałaby się rozpocząć 300 lat przed wydarzeniami ukazanymi w "Grze o tron". Wtedy właśnie doszło do Podboju Aegona, który zapoczątkował rządy Targaryenów - dynastii, która przez następne dziesięciolecia władała krainą Westeros. 

Przeczytaj także

Jeśli doniesienia okażą się prawdą, czego możemy się spodziewać po serialu? Z całą pewnością słynnego Aegona I Zdobywcy, który podbił Siedem Królestw, stworzył Żelazny Tron i zbudował Królewską Przystań. Jeśli pojawił się Aegon, nie zabraknie również jego smoka Baleriona Czarnego Strachu, który był największym ze wszystkich kiedykolwiek żyjących smoków. Co więcej, możliwe, że przyjdzie nam zobaczyć wieloletnie wojny z Dorne, rządy kolejnych smoczych królów (w tym Maegora Okrutnego i Jaehaerysa I) oraz legendarny Taniec Smoków (kiedy to magiczne stworzenia wyginęły).

Zobacz też: Naomi Watts na nowym zdjęciu z planu spin-offu "Gry o tron"

Źródło The Hollywood Reporter określa drugi prequel jako produkcję, która ukaże nam "historię rodu Targaryenów od początku do upadku ich potęgi". Rodzi to zatem nadzieję, że jednak dane nam będzie zobaczyć słynną Rebelię Roberta Baratheona, który pokonując Rhaegara Targaryena w bitwie nad Tridentem położył kres rządom smoczego rodu.

Zobacz też: George R.R. Martin zdradził szczegóły spin-offu "Gry o tron"

Serial miałby być nowym, świeższym spojrzeniem na projekt zaproponowany kilka lat temu przez Bryana Cogmana. Jest wizja nie została wówczas przyjęta, a sam twórca zajął się realizacją serialowego "Władcy Pierścieni". Scenariusz do odświeżonej wersji prequela napisać ma George R.R. Martin, wraz z Ryanem Condalem, który wcześniej współtworzył amerykański serial "Colony". Całość miałaby się opierać na książce autorstwa Martina "Ogień i Krew", traktującej właśnie o przodkach Daenerys Targaryen.

Przeczytaj także

Stacja HBO odmówiła komentarza w kwestii powyższych doniesień. Zatem na chwilę obecną, serial o Targaryenach pozostaje jedynie w sferze pogłosek.

Zobacz też: Gwiazda "Gry o tron" skrytykowała 8. sezon: "Nie rozumiałam niczego"

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.