Serial „Wiedźmin” - Geralt, Yennefer i Triss - kto powinien wcielić się w bohaterów? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
05.06.2018 14:35
Wiedźmin|undefined Fot. materiały promocyjne

Zapytaliśmy Was, którzy aktorzy aktorzy najlepiej pasują do ról Geralta, Yennefer i Triss w powstającym serialu „Wiedźmin”. Kogo wybraliście? 

Serial Netfliksa „Wiedźmin” zapowiada się nadzwyczaj obiecująco. Fani mają nadzieję, że nadchodząca produkcja będzie co najmniej tak dobra, jak seria gier, które podbiły świat. Shworunnerka produkcji już pracuje nad scenariuszem „Wiedźmina”, ale na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat fabuły serialu. Twórcy prawdopodobnie nie rozpoczęli jeszcze castingów, więc fanom postaci Geralta pozostają jedynie domysły. Postanowiliśmy zebrać aktorów, którzy z powodzeniem mogliby się wcielić w tytułowego bohatera oraz dwie ważne dla niego postacie kobiece - Yennefer i Triss. Zapytaliśmy Was, którzy artyści powinni zagrać w „Wiedźminie”.

„Wiedźmin” - kto powinien zagrać Geralta?

Do każdej roli wybraliśmy 10 najbardziej pasujących aktorów. Trzecie miejsce ex aequo zdobyli aktorzy znani z ról w produkcjach fantasy - Viggo Mortensen i Nikolaj Coster-Waldau. Na tych aktorów głos oddało 11% naszych czytelników. Na drugim miejscu z wynikiem 15% uplasował się Travis Fimmel, który widzom „Wikingów” udowodnił, że umie posługiwać się mieczem i odnalazłby się w szorstkim świecie „Wiedźmina”. Z miażdżącą przewagą 33% głosów wygrał jednak Mads Mikkelsen, którego fani od dawna chcą zobaczyć w roli Geralta

Mads Mikkelsen Fot. foto: Shootpix/ABACA/East News

Oto pełne wyniki głosowania:

Wiedźmin

„Wiedźmin” - kto powinien zagrać Yennefer?

Yennefer to czarodziejka i kochanka Geralta, opisywana przez Andrzeja Sapkowskiego była zgrabną brunetką o kręconych włosach i marzycielskim spojrzeniu. Trzecie miejsce z 14% głosów zajęła Famke Janssen. Na drugim miejscu znalazła się Megan Fox, która zdobyła 21% poparcia. Niekwestionowaną zwyciężczynią jest jednak Eva Green, która figuruje najwyżej w rozmaitych fanowskich spekulacjach dotyczących potencjalnej aktorki do roli Yenny i zdobyła aż 34%. 

Eva Green Fot. foto: NIVIERE VILLARD/SIPA/East News

Oto pełne wyniki głosowania:

Yennefer

„Wiedźmin” - kto powinien zagrać Triss?

Rudowłosa czarodziejka o obfitym biuście to kolejna postać, której nie powinno zabraknąć w telewizyjnej adaptacji „Wiedźmina”. Na końcu podium z 10% głosów znalazła się jedna z najpopularniejszych rudych aktorek ostatnich lat - Jessica Chastain. Na drugim miejscu znalazła się Emma Stone, zdobywając aż 26% głosów. Jedyne kilku czytelników zaważyło o tym, że  zwyciężyła Eleanor Tomlinson, która dostała od was 29%. 

Eleanor Tomlinson Fot. foto: imago/stock&people/East News

Oto pełne wyniki głosowania:

Triss

Wyniki naszej sondy nie są zbyt zaskakujące i pokrywają się z typami fanów z całego świata. Czy rzeczywiście Mads Mikkelsen, Eva Green i Eleanor Tomlinson wystąpią w „Wiedźminie”? Będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Produkcja zadebiutuje na Netfliksie dopiero w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.