Serial o Obi-Wanie - twórcy poszukują młodego aktora do roli Luke'a Skywalkera

30.12.2019 11:47
Serial o Obi-Wanie - twórcy poszukują młodego aktora do roli Luke'a Skywalkera Fot. kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów"/Disney

O serialu przedstawiającym przygody Obi-Wana Kenobiego nie wiemy na razie zbyt wiele. Definitywnie zostanie umieszczony między 3. a 4. częścią sagi, a tytułowego bohatera zagra Ewan McGregor. Jednak w sieci pojawiły się nowe informacje na temat innych postaci z produkcji.

Jak podaje znany fanowski insider DanielRPK, twórcy serialu o Obi-Wanie obecnie szukają młodego dziecka, które mogłoby zagrać Luke'a Skywalkera w produkcji z Ewanem McGregorem. To definitywnie oznaczałoby, że przygody Mistrza Jedi będą osadzone w latach między "Zemstą Sithów" a "Nową nadzieją". Nowymi informacjami RPK podzielił się na łamach swojego Patronite'a.

Serial Kenobi - pojawi się w nim młody Luke Skywalker?

Niestety, o serialu wciąż nie wiemy wiele, a informacje od DanielaRPK to oczywiście niepotwierdzone doniesienia insidera (chociaż patrząc na jego portfolio, to jest dość wiarygodny). Niedawno na temat nowego projektu wypowiedział się scenarzysta Hossein Amini, który przyznał w rozmowie z DiscussingFilm, że planowany początkowo film o Obi-Wanie nie miałby większego sensu. Wszystko dlatego, że mitologia otaczająca postać jest na tyle duża, że zasługuje na własny serial:

Sytuacja jest tak skomplikowana dla niego i dla całej galaktyki, że potrzebujesz czasu na eksplorowanie tego. On w końcu się tam ukrywał ładnych parę lat. Jest wiele historii, których jeszcze nie eksplorowano w tamtym okresie. Pomysł na to, by pokazać kilka lat z życia postaci, która mieszka w tak ogromnej galaktyce ma ogromny potencjał. Czasami włożenie takiego pomysłu do dwugodzinnego filmu jest złe, bo musimy się bardziej skupić na szybkim opowiedzeniu fabuły. Tutaj mamy sporo czasu na dokładne opowiedzenie jego przygód, co jest wyjątkowo interesujące. 
Przeczytaj także

Tak jak przyznał Amini - potencjał na świetny serial z Ewanem McGregorem w roli głównej jest ogromny. Konflikty z lokalnymi Jeźdźcami Pustyni, negocjacje z Jawami, ukrywanie Luke'a przed Imperium, czy rozwiązywanie konfliktów na linii tubylcy - szmuglerzy Jabby to zaledwie kilka przykładowych pomysłów na wątki fabularne w nadchodzącym serialu o Obi-Wanie. Niestety, data premiery produkcji pozostaje nieznana.

Zobacz także: Disney+ ujawnił szczegóły dotyczące serialu "Obi-Wan Kenobi". Kiedy rozegra się akcja produkcji?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.