Rodriguez nakręci żeńską wersję "Zorro". Główną rolę zagra Sofia Vergara

10.12.2020 10:30
Zorro Fot. Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection

"Zorro" doczeka się kolejnego telewizyjnego wcielenia. Tym razem jednak legendarny zamaskowany jeździec mocno zmieni swoje oblicze. Robert Rodriguez w tandemie z siostrą Rebeccą szykuje serial z Sofią Vergarą w tytułowej roli.

Wariacje na temat klasycznych historii i postaci to znak rozpoznawczy współczesnej popkultury. Po rozmaitych uwspółcześnionych (lub nie) wersjach Sherlocka Holmesa czy Romea i Julii przyszedł czas na legendarnego Zorro, który w masce i pelerynie walczy o sprawiedliwość dla uciśnionych. 

Polecamy

Zorro będzie kobietą. Robert i Rebecca Rodriguez stworzą nowy serial 

Świat po raz pierwszy usłyszał o Zorro w 1919 roku za sprawą powieści Johnstona McCulleya "The Curse of Capistrano". Zamaskowany obrońca mieszkańców kolonii hiszpańskiej, który machał peleryną, jeździł konno i świetnie władał szpadą, szybko zdobył sławę i zainteresowanie filmowców. Pierwszy film na temat jego przygód nosił tytuł "Znak Zorro" i powstał już w 1920 roku. W tajemniczą postać wcielił się bardzo popularny wówczas Douglas Fairbanks. Współcześnie ten klasyczny bohater kojarzy się przede wszystkim z Antonio Banderasem, który kreował go w dwóch ostatnich filmach - "Masce Zorro" z 1998 roku oraz "Legendzie Zorro" z 2005 roku.

Zobacz także

Nową wersję "Zorro" dla stacji NBC stworzy rodzeństwo Rodriguezów. Roberta Rodrigueza nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Twórca "Desperado", "Sin City" i "Od zmierzchu do świtu", który od lat współpracuje z Quentinem Tarantino, skupi się na scenariuszu i produkcji. Mniej znaną postacią w świecie filmu jest natomiast jego siostra Rebecca, która była jedną z reżyserek serialu Roberta "Od zmierzchu do świtu", a także montowała obydwie części jego "Maczety". Teraz to ona wysunie się na pierwszy plan jako reżyserka, współscenarzystka i koproducentka serialu, którego główną bohaterką będzie Sola Dominguez, udergroundowa artystka, która walczy o sprawiedliwość społeczną. Współczesna wersja Zorro ściągnie na siebie wielkie niebezpieczeństwo, ujawniając informacje na temat kilku organizacji przestępczych.

Sofia Vergara jako Zorro w nowym serialu NBC

W rolę Soli Dominguez wcieli się Sofia Vergara. Aktorka znana jest przede wszystkim z serialu "Współczesna rodzina", za rolę w którym przez cztery lata z rzędu otrzymywała nominacje do nagród Emmy i Złotych Globów. Z Rodriguezem współpracowała już wcześniej na planie filmu "Maczeta zabija", gdzie wcieliła się w postać Desdemony.

Sofia Vergara Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER/East News

Serial NBC to nie pierwsze podejście Rodrigueza do tematu Zorro. To on obsadził Antonio Banderasa w "Masce Zorro" i miał reżyserować ten film, jednak studio nie godziło się na pełen przemocy styl reżysera. Projekt trafił więc ostatecznie w ręce Martina Campbella. Czy tym razem stacja NBC pozwoli Rodriguezom na stworzenie produkcji w stylu "Maczety" czy "Planet Terror"? Dziś, kiedy seriale pokroju "Gry o tron" wprowadziły nowe standardy dotyczące przemocy w telewizji, jest to bardzo możliwe. 

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.