Spin-off "Gry o tron" - kto wcieli się w Targareynów w nowym serialu HBO?

20.07.2020 08:54
Gra o tron|undefined Fot. Helen Sloan/HBO/Photoshot/East News

Na kolejny serial HBO rozrywający się w świecie "Gry o tron" czekają miliony fanów. Którzy aktorzy wcielą się w potężnych Targareynów?

Już niebawem stacja HBO zaprezentuje kolejny serial rozgrywający się w Westeros. Tym razem poznamy losy rodu Targareynów. Pojawiły się nowe informacje na temat obsady nadchodzącego spin-offu.

"Gra o tron" - postacie ze spin-offu serialu "House of the Dragon"

Po ośmiu sezonach pełnych napięcia, przemocy, intryg, przekleństw i golizny "Gra o tron" w końcu się zakończyła. To jednak nie koniec serialowej adaptacji dzieła George'a R.R. Martina. Stacja HBO pracuje bowiem nad spin-offem poświęconym familii, z której pochodziła Daenerys Targaryen.

Przeczytaj także

Emilia Clarke nie powróci jednak w nadchodzącym serialu, nie tylko dlatego, że jej postać zginęła w finale "Gry o tron". Akcja produkcji rozegra się przed wydarzeniami znanymi z adaptacji "Pieśni lodu i ognia". Zobaczymy więc protoplastów Daenerys. Kto się w nich wcieli?

Przeczytaj także

Jak podaje portal NSFW, udało się dotrzeć do niepotwierdzonych jeszcze informacji na temat obsady "House of the Dragon". Wiemy, jakie postacie wystąpią w wyczekiwanej produkcji. Ruszył bowiem casting do głównych ról. Twórcy poszukują młodej aktorki, która wcieli się w Rhaenyrę Targaryen. Drugą znaczącą bohaterką ma być Alicent Hightower. Tutaj już reżyserzy castingu widzą starszą artystkę.

Przeczytaj także

Zarówno Rhaenyra, jak i Alicent zostały kilkukrotnie wspomniane przez Martina w sadze "Pieśni lodu i ognia". Młoda księżniczka Targaryenów była opisywana jako najpiękniejsza kobieta Siedmiu Królestw. Subtelna powłoka skrywała jednak kobietę zdecydowaną i żądną władzy. Wiadomo, że próbowała uzurpować tron swojego brata Aegona II podczas wojny zwanej jako Taniec Smoków. Królowa Hightower jest natomiast macochą Rhaenyry i drugą żoną króla Viserysa I. Dość szybko zaczęła rywalizować ze swoją przybraną córką.

Przeczytaj także

Czy to właśnie te dwie bohaterki będą protagonistkami serialu "House of the Dragon"? W styczniu 2019 roku poinformowano, że w serialu zobaczymy między innymi Aegona Targaryena, Visenyę Targaryen i Rhaenys Targaryen. Którzy aktorzy wcielą się w postacie? Fani na pewno tworzą już w głowach fanowską obsadę. Nadchodząca produkcja powstanie przy współpracy Martina i Ryana Condala. Na razie nie zdradzono, kiedy dokładnie zadebiutuje pierwszy spin-off "Gry o tron"?

Przeczytaj także

 

Zobacz też: "Gra o tron": Emilia Clarke skomentowała przemianę Daenerys Targaryen

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.