"Swamp Thing" został anulowany po emisji zaledwie jednego odcinka

07.06.2019 08:51
Swamp Thing|undefined Fot. materiały prasowe

Warner Bros. zdecydował zakończyć produkcję serialu DC Universe po emisji debiutanckiego odcinka serii. Wszystko dlatego, że doszło do problemów budżetowych spowodowanych przez błędy obliczeniowe urzędu stanu Północnej Karoliny. 

Platforma streamingowa DC Universe miała być domem dla wszystkich fanów DC... ale tylko w Stanach Zjednoczonych. I chociaż "Titans" i "Doom Patrol" (zwłaszcza ten drugi serial) okazały się być docenione przez krytyków i widzów, to sam serwis przeżywa obecnie kryzys. To spowodowało, że kolejna aktorska produkcja od DC została anulowana po zaledwie jednym odcinku. Mowa oczywiście o horrorze "Swamp Thing", który zadebiutował 31 maja 2019 roku.

Swamp Thing - serial anulowano po zaledwie 1 odcinku

Oczywiście wszystkie odcinki 1. sezonu zostaną wyemitowane za pośrednictwem platformy, ale niestety widzowie nie doczekają się ich kontynuacji. I chociaż początkowo amerykańskie media były niepewne co do motywacji stojącej za decyzją Warner Bros. i DC, to po kilku godzinach insider John Gholson wyjaśnił, że głównym powodem anulowania "Swamp Thing" były problemy budżetowe spowodowane przez błędy w obliczeniach Urzędu Stanu Północnej Karoliny. 

Według doniesień Gholsona, Północna Karolina miała wspomóc budżet serialu kwotą wynoszącą 40 milionów dolarów (co stanowiło około połowy wszystkich kosztów produkcji 1. sezonu). Później okazało się jednak, że w wyniku błędu obliczeniowego, stan mógł zaoferować "jedynie" 14 milionów dolarów, co jest ogromną różnicą w porównaniu do pierwotnych ustaleń. To wywołało efekt lawinowy - najpierw DC postanowiło skrócić 1. sezon z 13 odcinków do 10, aż w końcu skłoniło twórców do zakończenia produkcji po zaledwie jednej serii. 

Przeczytaj także

Swamp Thing - data premiery

Dodajmy do tego dość niszowy charakter DC Universe i okazuje się, że z finansowego punktu widzenia tworzenie 2. sezonu "Swamp Thing" było zwyczajnie nieopłacalne dla Warnera i DC. A szkoda, bo 1. odcinek zapowiada naprawdę klimatyczny, momentami przerażający i przy okazji emocjonalny serial. Na szczęście wciąż będziemy mogli obejrzeć w całości 1. sezon. Nowe odcinki "Swamp Thinga" pojawią się na platformie DC Universe co tydzień w piątki. 

Na razie nie wiemy, kiedy i czy w ogóle serial pojawi się w Polsce. "Titans" pojawili się na Netfliksie, zaś "Doom Patrol" zadebiutował w czerwcu na HBO GO. Idąc tym tropem, "Swamp Thing" powinien pojawić się na jednej z tych platform kilka tygodni po emisji finałowego odcinka 1. sezonu, który zadebiutuje 2 sierpnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.